DOLAR 18,0782 -0.02%
EURO 18,2775 -0.07%
ALTIN 1.021,11-0,02
BITCOIN 412843-2,12%
İstanbul
28°

AÇIK

KALAN SÜRE

özkaynakları %56 arttı hisse %120 rekor prim yaptı!

Özkaynakları %56 arttı hisse %120 rekor prim yaptı!

ABONE OL
24/06/2022 17:59
özkaynakları %56 arttı hisse %120 rekor prim yaptı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Özkaynakları %56 arttı hisse %120 rekor prim yaptı! Borsa İstanbul’da bir çok şirket değer kazanıp kaybederken son 1 yılda özkaynaklarını %56 rekor seviyede artıran #SAHOL Sabancı Holding aynı dönemde %120 prim yaptı. Tüm detaylar ve daha fazlası haberimizde…

#SAHOL Sabancı Holding‘in özkaynakları %56 arttı hisse %120 rekor prim yaptı!

Borsa İstanbul’da bir çok şirket değer kazanıp kaybederken son 1 yılda özkaynaklarını %56 rekor seviyede artıran #SAHOL Sabancı Holding aynı dönemde %120 prim yaptı.

1 yıllık hisse grafiği

rekor prim

Geçen yıla oranla hisse 11,14 TL primlenirken %119,78 artışla 20,44 TL’den işlem görüyor.

Şirketin Özkaynakları %56 arttı!

Şirketin zaman içinde özkaynağını arttıyor olması önemlidir. Bu şirketin varlıklarının değerlendiğini, kar ettiğini veya bir sermaye artışı ile şirkete para girişi olduğunu gösterebilir.

Şirketin son 1 senede, özkaynak artışının piyasa değerine oranı %56 olmuştur.

Şirketin nakit oranı

Nakit, kısa ve uzun vade finansal yatırım varlık toplamının, kısa vade finansal borçlara oranıdır. Yüksek olması, şirketin satış veya tahsilatta zorlandığı kriz zamanlarına dayanıklılığını gösterir.

Şirketin nakit oranı ise 1.634’dür.

İhracat Oranı

Yurtdışı satışların, toplam satışlarına oranı aşağıdadır. İhracat yüksek olması, farklı coğrafya ve döviz girdisi açısından olumlu olsa da, ticaret savaşları vbz. risklere de açıktır.

Şirketin yurtdışı satışların, toplam satışlarına oranı %13.2 oldu.

Sabancı Holding Hakkında

Sabancı Holding, 1967 yılında Hacı Ömer Sabancı tarafından Adana’da kurulan Türk şirketler topluluğudur. 2020 yılı itibarıyla 40 milyondan fazla müşteriye, 14 ülkede yaklaşık 60 bin çalışan ile hizmet vermektedir. Şirketin başında Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve CEO Cenk Alper bulunmaktadır.

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (Sabancı Holding), Türkiye’nin önde gelen holding şirketlerinden olup, bağlı ortaklıkları ve iştirakleri aracılığıyla başta bankacılık, finansal hizmetler, enerji, sanayi, yapı malzemeleri ve perakende sektörleri olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyette bulunmaktadır. Sabancı Holding Türkiye’de tescil edilmiş olup merkezi İstanbul, Türkiye’dir.

Sabancı Holding’in amacı, Topluluk şirketlerinin uygun rekabet koşulları ile kârlı ve sürdürülebilir bir şekilde faaliyet göstermelerini sağlamak için finans, strateji, iş geliştirme, hukuk, insan kaynakları ve sürdürülebilirlik fonksiyonlarını koordine etmek ve desteklemek; aynı zamanda Sabancı Topluluğu genelinde geçerli olan kurumsal yönetim uygulamalarını belirlemek ve takip etmektir.

Değer odaklı ve veri merkezli bir ekosisteme sahip olan Sabancı Topluluğu şirketleri 2021 yıl sonu itibarıyla 13 ülkede faaliyet göstermekte ve ürünlerini Avrupa, Orta Doğu, Asya, Kuzey Afrika ve Kuzey ve Güney Amerika’da pazarlamaktadır. Sabancı Holding’in uluslararası iş ortakları arasında Ageas, Bridgestone, Carrefour, E.ON, Heidelberg Cement, Marubeni ve Skoda gibi dünyanın önde gelen şirketleri yer almaktadır.

rekor prim

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

rekor prim rekor prim rekor prim

  • rekor prim

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP