DOLAR 17,9555 -0.03%
EURO 18,2620 -0.04%
ALTIN 1.028,480,09
BITCOIN 432211-2,97%
İstanbul
24°

AÇIK

KALAN SÜRE

emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon  yarattı!
  • Para Ajansı
  • Ekonomi
  • Emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon yarattı!

Emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon yarattı!

ABONE OL
20/07/2022 11:11
emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon  yarattı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon yarattı! Dünya genelinde yaşanan emtia fiyatlarında yaşanan düşüş ülkemizde en çok demir çelik sektörünü etkiledi! Detaylar ve gelişmeler haberimizde!

Emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon yarattı! Metal emtiasında yaşanan düşüş ve uluslararası kredi derecelendirme şirketlerinin içerisinde bulunduğu bir çok şirket için Metaller başlığı altında demir çelik sektörü ağırlıklı bir güvensizlik ve düşüş söz konusu.

emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon yarattı!

Dünya genelinde Demir-Çelik sektöründe yaşanan devamlı düşüşle beraber ülkelerin demir çelik sektörlerini olumsuz yönde etkilendi. Haziran ayı başlarında ülkemizdeki önde gelen Demir-Çelik şirketleriyle beraber genel bir düşüş gözlemlendi.

emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon yarattı!

Standard & Poor’s (S&P) Amerika merkezli kredi derecelendirme kuruluşudur. S&P Metal endeksine göre haziran aylarının başında yaşanan düşüş S&P verilerine de yansıdı. Grafiğe genel bir bakış yapıldığında Nisan ortasında sektörel olarak bir güvensizlik görülürken Temmuz ayı başlarından itibaren olası bir yükseliş olabilir.

emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon yarattı!

Yatırımcısına uzun vadede kazandıran BİST Basit Metaller Bileşenler listesinde bulunan hisseler bakıldığında 3 yıllık ve yıllık olarak yatırımcısına kazandırırken 1 aylık süreç içerisinde gözle görülür bir düşüş yaşamış durumda. Haftalık ve günlük performanslarında yükseliş eğilimi olan hisseler neden düşüş yaşadı?

Demir Yumruk Operasyonu’nun etkileri mi?

28 Haziran’da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarla demir çelik sektöründe paravan şirketler üzerinden sahte faturalarla 25 milyar TL kamuoyu zarara uğratılmıştır.

Operasyonda el konan evrak ve dokümanın 4 tırı doldurduğu belirtildi.

Ülkemizde 10 aylık bir araştırma süreci içerisinde olan ve demir çelik sektöründe yatımcıları ve kamuoyunu yüklü bir zarara uğratan bu olay 28 Haziran’da düzenlenen operasyon dışında Nisan’da bir düşüş dalgası yaşadıktan sonra Haziran’da yeni bir düşüş dalgası yaşadı. İçerisinde bulunduğumuz haftalarda kendisini toplamaya çalışan demir çelik sektöründe neler yaşanacak yakından takipçisi olacağız.

ÇELİK (ENDÜSTRİ)

paraajansı 

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home 

emtia fiyatlarındaki genel düşüş en çok demir çelikte sansasyon yarattı!

  • demir çelik

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP