DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4713970,77%
İstanbul
26°

AÇIK

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

2022 şirketlerin bedelsiz takvimi! rekor bedelsizler

2022 Şirketlerin Bedelsiz Takvimi! Rekor Bedelsizler

ABONE OL
21/02/2022 21:30
2022 şirketlerin bedelsiz takvimi! rekor bedelsizler
1

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 Şirketlerin Bedelsiz Takvimi! Rekor Bedelsiz Sermaye artırımı yapacak şirketler! Sizler için bedelsiz sermaye artırımı yapacak olan şirketleri derledik! Tüm şirketler ve daha fazlası!

2022 Şirketlerin Bedelsiz Takvimi! Rekor Bedelsizler

Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir ?

Anonim ortaklıkların , iç kaynaklarından yaptıkları sermaye artırımı karşılığı  çıkardıkları Hisse senetlerini bir bedel almaksızın ortaklarına dağıtarak gerçekleştirdikleri sermaye artırımlarıdır. Bedelsiz hisse senedi alma hakkı bir süre ile sınırlandırılamaz. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı  şirketlerin toplam piyasa değerlerini etkiler mi ?

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlerin toplam piyasa değerini etkilemez.  

Bedelsiz Sermaye Artırımı Neden Uygulanır?

Teknik açıdan pek çok sebebin bulunduğu bedelsiz sermaye artırımı hisseyi nasıl etkiler ve ne gerekçe ile uygulamaya geçilir denildiğinde çeşitli nedenler sayılabilir. İlk sebeplerden biri hisse likiditesini artırmaktır. Değeri belli bir seviyeye gelen hisselerin akışkanlığını kaybetmesi, kaynak açısından şirketi olumsuz etkiler. Bölünmenin gerçekleştirilmesi ile hisse senetlerinin piyasada hızlı ve kolayca el değiştirebilir hale gelmesi sağlanır. Diğer yandan hisse değerini artırmak için elverişli bir yöntem olan bedelsiz sermaye artırımı örnek şirket stratejileri arasına yerleşir. Bölünme sonucu hisse sayısı, hisselerin toplam değerinde de gözle görülür bir değişikliğe yol açar. Özellikle küçük yatırımcıların yönelmesi ile birlikte şirkete giren gelir miktarı yükselir. Yöntemin temel sebeplerinden bir başkası ise finansal kaynakların kullanılamayan kısımlarını aktifleştirmektir. 

HisseTarihYüzde
AKGRTNetleşmedi%100
CASANetleşmedi%982
MAVINetleşmedi%100
MEDTRNetleşmedi%250
SEKURNetleşmedi%152
SELVANetleşmedi%34
SRVGYNetleşmedi%131

Şirketlerin 2022 bedelli takvimi!

Şirketlerin 2022 bedelli takvimi! Sermaye artırımı yapacak şirketler! Sizler için bedelli sermaye artırımı yapacak olan şirketleri derledik! Tüm şirketler ve daha fazlası! Şirketlerin 2022 bedelli takvimi Sermaye artırımı yapacak şirketler! Bedelli Sermaye Artırımı Nedir? Bedelli sermaye artırımı bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi …

INVESTCO HALKA ARZ DETAYLARI

paraajansi logo s
bedelsiz takvimi

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP