DOLAR 17,2576 0.04%
EURO 17,5982 0.13%
ALTIN 962,34-0,02
BITCOIN 3530182,09%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

30 günlük tedbir ! bu şirket payları tedbir kapsamına alındı!

30 günlük tedbir ! Bu şirket payları tedbir kapsamına alındı!

ABONE OL
11/05/2022 15:09
30 günlük tedbir ! bu şirket payları tedbir kapsamına alındı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Payları Borsa İstanbul’da işlem gören Oyak Yatırım Ortaklığı #OYAYO paylarında Borsa İstanbul tarafından 30 günlük tedbir uygulanmasına karar verildi. Payları tedbir kapsamına alınan hisse bugün nasıl hareket etti işte detaylar…

30 günlük tedbir ! Bu şirket payları tedbir kapsamına alındı! Son iki haftada %70’e yakın prim yapan hissede neler oluyor?

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında OYAYO.E payları 11/05/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/06/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.


Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.


SPK’nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

30 günlük tedbir
30 günlük tedbir

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • OYAYO

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP