DOLAR 16,7559 0%
EURO 17,5319 0.17%
ALTIN 974,03-0,20
BITCOIN 3241010,37%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

39 şirketin payları borsada satılabilir hale geliyor. yatırımcıların dikkatine
  • Para Ajansı
  • Ekonomi
  • 39 şirketin payları Borsada satılabilir hale geliyor. Yatırımcıların dikkatine

39 şirketin payları Borsada satılabilir hale geliyor. Yatırımcıların dikkatine

ABONE OL
11/10/2021 00:28
39 şirketin payları borsada satılabilir hale geliyor. yatırımcıların dikkatine
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aralarında bu yıl içinde halka arz olmuş olan şirketlerinde bulunduğu 39 şirket belirli miktardaki paylarını Borsa İstanbul da satışa hazır hale gelmesi içim MKK’ya başvuruda bulunduklarını bildirdiler. Borsa İstanbul’da işlem gören bu şirketlerin borsada işlem görmeyen yüklü payları Borsa’da satılabilir hale geliyor.

39 şirketin payları Borsada satılabilir hale geliyor Yatırımcıların dikkatine!

Bugün Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda yayımladığı bildiride toplam 39 şirket Borsa İstanbul’da paylarının satışa sunulabilmesi için başvuruda bulunduğunu bildirdi. Bu şirketlerin arasında bu yıl içinde halka arz olan şirketlerde bulunuyor.

Söz konusu şirket aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Şirketlerin Borsa İstanbul’daki işlem kodları şu şekilde; ACSEL, AKBNK, AKYHO, ALCAR, ALKA, AVOD, BFREN, BRYAT, CMBTN, CRFSA, DITAS, DNISI, EPLAS, FORMT, GEDIK, INFO, INTEM, INVEO, KARTN, KLGYO, KONYA, MERKO, MRSHL, NIBAS, PENGD, PGSUS, PKART, RAYSG, ROYAL, SAFKR, SELEC, TAVHL, TGSAS, TKNSA, TRILC, TSGYO, VAKFN, YESIL, ALGYO

Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 sayılı “Pay Tebliği”‘nin 15’nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İşlem gören tipe dönüşüm nedir ?

Bu dönüştürülen hisselerin dönüşüm kaydı onaylandığı taktirde borsa üzerinden sattığı anlamına gelmemekle birlikte satmak ya da tutmak pay sahibinin inisiyatifinde olan bir durumdur. Borsada 39 şirketin payları satılabilir hale geliyor

Borsada işlem gören tipe dönüşüm: Hisse senetleri, borsada halka açık olan bir şirketin ortaklarının kurul kaydında olan. Borsada işlem görmeyen statüdeki hisse senetlerini satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvuruya denir.

KAP nedir?

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP), sermaye piyasası ve Borsa mevzuatı uyarınca kamuya açıklanması gerekli bildirimlerin elektronik imzalı olarak iletildiği ve kamuya duyurulduğu elektronik sistemdir.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) ‘Kamuyu Aydınlatma Platformu Tebliğ’i kapsamında, kamuya açıklanacak her türlü bilgi ve belgenin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilmesi gerekmektedir.

İşletimi Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş (MKK) Yatırımcı ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri Direktörlüğü tarafından yürütülmekte olan sistem, 7/24 esasına göre çalışmaktadır. Uygulama, tüm Türkiye’ye yayılmış 700’ü aşkın şirket ve 1000’den fazla yatırım fonu ile 3000’i aşkın kullanıcıyı kapsamaktadır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP