DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4706600,48%
İstanbul
24°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

4 borsa devi 1 analiz ! demir-çelik!

4 Borsa devi 1 analiz ! Demir-Çelik!

ABONE OL
05/04/2022 15:35
4 borsa devi 1 analiz ! demir-çelik!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Payları Borsa İstanbul’da işlem gören 4 Demir çelik şirketinin kapsamlı analizini sizler için derledik. 4 Borsa devi 1 analiz Karlılık? Temettü verimi? PD/DD oranı? Tüm detaylar tek analizde

4 Borsa devi 1 analiz ! Demir-Çelik! Karlılık? Temettü verimi? PD/DD oranı? Tüm detaylar tek analizde Merak edilenler haberimizde…

Borsa İstanbul’da işlem gören Demir Çelik şirketleri şunlar.

  • EREĞLİ DEMİR ÇELİK
  • KARDEMİR DEMİR ÇELİK
  • İSKENDERUN DEMİR ÇELİK
  • İZMİR DEMİR ÇELİK

Ereğli Demir Çelik Hakkında

EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ, Türkiye merkezli bir demir ve haddelenmış çelik, alaşımlı ve alaşımsız demir, demir döküm, döküm ve preslenmiş ürünler, kok ve yan ürünleri üreticisidir.

Şirket, saçlar, sıcak ve soğuk haddelenmiş ürünler, teneke çinko kaplı yassı çelik ürünler üretmekte ve otomobil, beyaz eşya, boru ve tüp, rulo, üretim, elektrik-elektronik, makine mühendisliği, enerji, ısıtıcı ekipmanları, gemi yapımı, savunma ve paketleme sektörleri için temel hammaddeleri tedarik etmektedir. Şirket’in iştirakleri: Erdemir Asia Pacific Pte Ltd, Erdemir Celik Servis Merkezi Sanayi ve Ticaret AS, Erdemir Madencilik Sanayi ve Ticaret AS, Erdemir Muhendislik Yonetim ve Danismanlik Hizmetleri AS, Erdemir-Romania SRL and Iskenderun Demir ve Celik AS.

Şirket Detayları

Fiili Dolaşım Oranı47.58
Hisse Başına Kar4.44
Ödenmiş Sermaye3,500,000,000
Piyasa Değeri121,030,000,000
SektörlerAna Metalİmalat
4 Borsa devi 1 analiz

Kardemir Demir Çelik Hakkında

KARDEMİR KARABÜK DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, demir, çelik ve kömür ürünleri ve bunların türevlerinin imalat ve satışı ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir. Şirketin ürünleri dört gruba ayrılmaktadır:

Demir kütükleri, çubukları ve kiriş kütüklerini içeren Çelik Ürünler; sıcak hadde yuvarlak çelik çubuklar ve nervürlü çubuklar, çelik nip kirişleri, profiller, raylar ve kütükler gibi Haddehane Ürünleri; döküm, metalürjik ve ceviz kok, amonyum sülfat, preslenmiş naftalin, katran badana, karbolik yağ, benzin, rafine ve yıkanmış petrol ve ham katrandan oluşan Kok Ürünleri ve pik demiri, granül cüruf, oksijen, azot ve argon gibi Diğer Ürünler. Şirketin üretim tesisleri Karabük’tedir. Şirketin iştirakleri Karçel Karabük Çelik Yapı İmalat Montaj İnşaat Nakliyat Turizm San. ve Tic. AŞ, Enbatı Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kardemir Döküm Makina Sanayi ve Ticaret AŞ’dir.

Şirket Detayları

Fiili Dolaşım Oranı67.89
Hisse Başına Kar3.38
Ödenmiş Sermaye1,140,000,000
Piyasa Değeri18,148,800,000
SektörlerAna Metalİmalat
4 Borsa devi 1 analiz

İskenderun Demir Çelik Hakkında

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden biri olan İsdemir, ülkemizin kuruluş tarihi itibari ile üçüncü, uzun ürün üretim kapasitesine göre en büyük entegre demir ve çelik fabrikası. İsdemir, 2008 yılında devreye aldığı 3,5 milyon ton/yıl sıcak haddeleme kapasitesi ile de Türkiye’nin uzun ve yassı ürün üreten tek entegre tesisi.

İsdemir, 3 Ekim 1970 tarihinde Türkiye’nin güneyinde Akdeniz kıyısında, İskenderun’a 17 km mesafede, Payas (Yakacık) yöresinde kuruldu. Kurulduğu tarihte sosyal tesisleri ile birlikte toplam 16,75 milyon m2 alan (fabrika alanı 6,8 milyon m2) üzerine kuruldu.

i̇zmir demir çelik fabrikası - akdemi̇r çelik i̇şletmesi

1975 yılında 1,1 milyon ton/yıl çelik blum üretim kapasitesi ile işletmeye alınan İsdemir’in üretim kapasitesi, yapılan I. tevsiatla 1985 yılından itibaren 2,2 milyon ton/yıl üretim kapasitesine çıkarıldı.

Uluslararası kalite standartlarında pik, blum, kütük, inşaat çelikleri gibi uzun ürün üretilmesi amacıyla kurulan İsdemir’de kok – sinter – yüksek fırın – çelikhane – sürekli döküm ve sıcak haddeleme prosesleriyle üretim yapılıyor.

Ürünler iç piyasanın yanı sıra başta Güney Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine ihraç ediliyor.

Şirket Detayları

Fiili Dolaşım Oranı5.06
Hisse Başına Kar2.23
Ödenmiş Sermaye2,900,000,000
Piyasa Değeri81,084,000,000
SektörlerAna Metalİmalat
4 Borsa devi 1 analiz

İzmir Demir Çelik Hakkında

İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ, Türkiye merkezli bir çelik kütük ve takviye levhası, katlanmış, sıcak haddelenmiş, su verilmiş veya menevişlenmiş çelik çubuk imalatçısıdır. İki üretim ünitesi işletmektedir: Hurda çeliğin eritildiği, rafine edildiği ve çelik kütüklerine dönüştürüldüğü Eritme atölyesi, bilgisayar sistemi ile çalışan dilmeli haddeleme, çift dilmeli haddeleme gerçekleştirilen ve kütüklerin çeşitli çaplarda düz ve nervürlü çubuklar haline getirildiği Haddehane, düz ve tırtıllı çubukların şekillendirildiği Soğutma ve Kompozit Haddeleme.

çelik sektörü 2018 yılı hedeflerini büyüttü

Şirket İzmir’de bir liman tesisine sahiptir ve iştiraki İDC Liman İşletmeleri aracılığıyla burada gemi kiralama, depoculuk, gemi elleçleme, gümrük işlemlerinin yanı sıra yük boşaltma gibi denizcilik hizmetleri vermektedir. Akdemir Çelik ve İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Şirketin sırasıyla çelik ve enerji sanayilerinde faal diğer iştirakleridir. Şirket, Şahin-Koç Çelik Sanayi A.Ş.’nin bir iştirakidir.

Şirket Detayları

Fiili Dolaşım Oranı30.94
Hisse Başına Kar-0.51
Ödenmiş Sermaye1,500,000,000
Piyasa Değeri3,345,000,000
SektörlerAna Metalİmalat
4 Borsa devi 1 analiz
image
4 Borsa devi 1 analiz

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.trBizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz; 4 Borsa devi 1 analiz

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • demir çelik

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP