DOLAR 16,7571 -0.01%
EURO 17,5279 0.09%
ALTIN 974,53-0,14
BITCOIN 3223980,08%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

%400 rekor bedelli sermaye artırımı! spk’dan onay!

%400 rekor bedelli sermaye artırımı! SPK’dan onay!

ABONE OL
26/04/2022 16:59
%400 rekor bedelli sermaye artırımı! spk’dan onay!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da işlem gören bu şirketten sermaye %400 rekor bedelli sermaye artırımı kararı geldi Bedelli olarak artırılacak sermaye sonrası nereye yükselecek?

SPK tarafından onay! %400 oranında rekor bedelli sermaye artırımı!

MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. MARTI şirketinin KAP’a yaptığı açıklamaya göre;

Şirketimizin 600.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 120.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakit karşılığı ve %400 oranında olmak üzere 480.000.000 TL artışla 600.000.000 TL’ye yükseltilmesine ilişkin başvurumuz Sermaye Piyasası Kurulu’nun 07.04.2022 tarih ve 17/546 sayılı toplantısında onaylanmıştır.

SPK tarafından onaylı izahname Kamuyu Aydınlatma Platforumu’nda 26.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

– Pay sahiplerimizin yeni pay alma hakları kullandırılacak olup, ellerindeki payların %400’ü oranında yeni pay alma hakları bulunmaktadır.

– Yeni pay alma hakları izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak 27.04.2022 ile 17.05.2022 tarihleri arasında 21 gün süreyle kullandırılacaktır.

– Yeni pay alma haklarının kullanımında, 1,00 TL nominal değerli pay 1,00 TL’den satışa arz edilecektir.

– Sermaye artırımına ilişkin izahnameye ayrıca Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’nun www.kap.org.tr, Şirketimizin www.marti.com.trwww.yatirimci.marti.com.tr, ve sermaye artırımına aracılık eden İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin www.infoyatirim.com adreslerindeki internet sitelerinden de ulaşılması mümkündür.

– Yeni pay alma haklarının (rüçhan hakkı) kullanılmasından sonra kalan paylar 2 iş günü süresince nominal değerin altında olmamak kaydıyla Borsa Birincil Piyasa’da oluşacak fiyattan halka arz edilecektir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

MARTI OTEL Hakkında

MARTI OTEL İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİ, eski adıyla Marmaris Martı Otel İşletmeleri A.Ş., Türkiye’de bulunan turistik yerlerin ve otellerin işletilmesiyle uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir. Şirket, Marmaris ve Antalya’da Martı La Perla ve Martı Myra isimli iki otel; Martı Resort ve Martı Tatil Kulübü isimli iki tatil köyü ve Martı Marina isimli bir marinaya sahiptir ve işletmektedir. Martı Grubu otellerinin yaklaşık 2200 yataklık birleşik kapasitesi bulunurken Martı Marina’nın kapasitesi su üstünde 301, karada 70 yattır. Şirketin planlanan projeleri arasında Muğla, Sarıgerme’de bir tatil köyü ve Çerkezköy’de bir konut projesi bulunmaktadır. MARTI OTEL İŞLETMELERİ ANONİM ŞİRKETİNİN İngiltere, Almanya, Belçika, Hollanda ve Rusya’daki turizm acenteleri ile iş bağlantıları vardır.

Bedelli Sermaye Artırımı Nedir?

Bedelli sermaye artırımı bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin artırılmasıdır. Genel olarak bakıldığında bir şirketin sermayesini artırma işlemi de denilebilen bu işlemde şirket ek bir para kazanarak bunu kasasına koyar. Bu işlem sonucunda şirket ortaklarının hisse oranları da dolaylı olarak artar.

Bu şirketin sermaye artırımı onaylandı!

bayrak taban, yüzde 324 oranında bedelli için harekete geçti haberi -  borsagündem.com

Bedelli Sermaye Artırımı Rüçhan Hakkı Nedir?

Şirket ortakları eğer dilerlerse rüçhan hakkını kullanarak yeni hisse senetlerinden paylarına düşen oranda satın alabilirler. Eğer istemezler ve sermaye artırımına katılmamaya karar verirlerse olan rüçhan haklarının borsada satışını gerçekleştirebilirler. Bu satış işlemini gerçekleştiren ortakların dolayısı ile şirketteki hisseleri azalacaktır. Rüçhan hakkı kullanım süresi en az 15, en çok 60 gündür.

Bedelli Sermaye Artırımı Özellikleri ve Avantajları

Bedelli sermaye artırımına giren şirket, şirketin tüm ortaklarına üzerlerine düşen pay kadar hisse alabilme imkanı tanır. Şirketin halihazırdaki ödenmemiş ve öz sermayesi artış gösterir. Bedelli sermaye artırımı yapan şirketin piyasa değeri yükselir. Yapılan bedelli sermaye artırımında ortaklara sunulan rüçhan hakları kısıtlanabilir ve bu haklar yeni yatırımcılara tanınabilir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi paraajansı 

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
  • Mert

    Bu şirketin kağıdını alanlar hangi dünyada yaşıyor acaba…şimdi çıkarlar nerede SPK nerede diye ağlarlar

  • Adem

    Para pul olunca işte böyle oluyor.400 artısanda hikaye.Yükle vatandaşın sırtına.Keyfler ala.Sen yaşa hissedaşlarsürünsün.


HIZLI YORUM YAP