DOLAR 16,7690 0.06%
EURO 17,5033 0.05%
ALTIN 975,61-0,03
BITCOIN 3215570,30%
İstanbul
23°

AÇIK

KALAN SÜRE

5 şirketin payları borsada satılabilir hale geliyor yatırımcıların dikkatine!
  • Para Ajansı
  • Ekonomi
  • 5 şirketin payları Borsada satılabilir hale geliyor Yatırımcıların dikkatine!

5 şirketin payları Borsada satılabilir hale geliyor Yatırımcıların dikkatine!

ABONE OL
14/10/2021 12:16
5 şirketin payları borsada satılabilir hale geliyor yatırımcıların dikkatine!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da işlem gören bu şirketlerin borsada işlem görmeyen yüklü payları Borsa’da satılabilir hale geliyor. Yatırımcıların dikkatine! Bu şirketlerin payları Borsada satılabilir hale geliyor Yatırımcıların dikkatine! satılabilir hale geliyor. 5 şirketin payları Borsada satılabilir hale geliyor Yatırımcıların dikkatine!

5 şirketin payları Borsada satılabilir hale geliyor Yatırımcıların dikkatine!

Bir şirketin sermayesini temsil eden tüm paylar, yani ortaklıkta payı olan kişilerin her bir payı borsada halka açık değildir; ve bunlar ha deyince borsada alınıp, satılamaz. Her şirketin borsada işlem görmeyen tipte bu tür payları vardır. İşte bu tipteki payların borsada alınıp, satılabilmesi için önce MKK nezdinde kaydettirilmeleri gerekir.

#ERBOS, KOZAL, OSTIM, PGSUS, YBTAS

Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 sayılı “Pay Tebliği”‘nin 15’nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

  • Erbosan Erciyas Boru Sanayii Ve Ticaret A.Ş.
  • Koza Altın İşletmeleri A.Ş.
  • Ostim Endüstriyel Yatırımlar Ve İşletme A.Ş.
  • Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
  • Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Tic

Borsada işlem gören tipe dönüşüm

Borsada işlem gören tipe dönüşüm hisse senetleri, borsada halka açık olan bir şirketin ortaklarının kurul kaydında olan ancak borsada işlem görmeyen statüdeki hisse senetlerini satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvuruya denir.

İşlem gören tipe dönüşüm nedir ?

Bu dönüştürülen hisselerin dönüşüm kaydı onaylandığı taktirde borsa üzerinden sattığı anlamına gelmemekle birlikte satmak ya da tutmak pay sahibinin inisiyatifinde olan bir durumdur. Borsada 6 şirketin payları satılabilir hale geliyor

Borsada işlem gören tipe dönüşüm: Hisse senetleri, borsada halka açık olan bir şirketin ortaklarının kurul kaydında olan. Borsada işlem görmeyen statüdeki hisse senetlerini satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvuruya denir.

KAP nedir?

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP), sermaye piyasası ve Borsa mevzuatı uyarınca kamuya açıklanması gerekli bildirimlerin elektronik imzalı olarak iletildiği ve kamuya duyurulduğu elektronik sistemdir.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) ‘Kamuyu Aydınlatma Platformu Tebliğ’i kapsamında, kamuya açıklanacak her türlü bilgi ve belgenin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilmesi gerekmektedir.

İşletimi Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş (MKK) Yatırımcı ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri Direktörlüğü tarafından yürütülmekte olan sistem, 7/24 esasına göre çalışmaktadır. Uygulama, tüm Türkiye’ye yayılmış 700’ü aşkın şirket ve 1000’den fazla yatırım fonu ile 3000’i aşkın kullanıcıyı kapsamaktadır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP