DOLAR 16,7609 0%
EURO 17,4914 0%
ALTIN 975,61-0,03
BITCOIN 3204600,06%
İstanbul
23°

AÇIK

KALAN SÜRE

7 günde 2 tedbir geldi %464 rekor prim yapan hisse taban oldu!

7 günde 2 tedbir geldi %464 rekor prim yapan hisse taban oldu!

ABONE OL
22/06/2022 13:26
7 günde 2 tedbir geldi %464 rekor prim yapan hisse taban oldu!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’un son dönem hareketli kağıtlarından olan Ufuk Yatırım’da neler oluyor? 7 günde 2 tedbir geldi %464 rekor prim yapan hisse taban oldu! Peş peşe tedbir gelen hissede hareketlilik dikkat çekici.

7 günde 2 tedbir geldi %464 rekor prim yapan hisse taban oldu! 45 gün gibi bir süre zarfında 17 TL’den 96 TL’ye kadar yükseldi şimdi taban!

Ufuk Yatırım #UFUK hissedeki hareket pazar değişiklik haberi ile başladı. Pazar değişiklik haberi sonrası 17 TL seviyelerinden harekete başlayan hisse soluğu 50 TL bandında aldı. Bu fiyat seviyelerinden bir miktar kar realizasyonu yapan hissede 20 günlük bir bekleme periyodu sonunda tekrar hareketlilik başladı. Hareketine başlayan hisse soluğu 90 TL bandından aldı ve tüm zamanların rekorunu kırarak 45 gün gibi kısa bir sürede %464 prim yapma başarısı gösterdi.

Ufuk Yatırım hissesinde özellikle son 7 günde gelen tedbirler dikkat çekti.

Önce 15 Haziranda tedbir geldi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında UFUK.E payları 16/06/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/07/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Sonra 22 Haziranda bir tedbir daha geldi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında UFUK.E payları 22/06/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/07/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz. 

SPK’nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Şirket tarafından 16 Haziranda olağandışı fiyat ve miktar açıklaması yapıldı

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 16.06.2022 tarih ve E-18454353-100.06.9484 sayılı yazı ile talep olunan Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketi ile ilgili olarak;

Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-15.1) Özel Durumlar Tebliği’nin “Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri” başlıklı 8. maddesine göre Şirketimizin kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Peş peşe tedbir gelen hisse bugün rekor prim sonrası taban oldu

7 günde 2 tedbir

Hissedeki son dönemde yaşanan bu hareketli görünüm sonrası yatırımcılar görüşlerini sosyal medyadan dile getirdi.

7 günde 2 tedbir
7 günde 2 tedbir

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

7 günde 2 tedbir
Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • ufuk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP