AK Parti Sözcüsü Çelik: Kayıp çocuklar ve Wayfair iddiası incelenecek…

Wayfair’ın ürün satmadığı insan ticareti yaptığı ve ürün satışının ise buna paravan olduğu iddiası ortalığı sarsmaya devam ediyor. ABD’de kurduğu mobilya ve parekende zinciri ile bir çok küçük üreticiyi batma noktasına getiren Wayfair hakkında çeşitli iddialar gündeme gelmişti. Özellikle kayıp çocukların sayısındaki artış yurtdışında sosyal medyada büyük çalkantılara yol açtı.

Türkiye’de ise Ekşi Sözlük yazarının bu konuda Trendyolu hedef göstermesi üzerine Trendyol açıklama yaptı.Ekşi sözlüğün ABD ‘de yaşayan kurucusu Kapanoğlu ise bunun bir komplo teorisi olduğunu söyledi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK’TEN AÇIKLAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Wayfair iddialarıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Çelik, şunları söyledi;

Sosyal medya hesaplarında, bir alışveriş sitesi üzerinden kaçırılmış çocukların pazarlandığına dair gündem oldu. Pek çok arkadaşımız bu konunun incelenmesi gerektiğini söylediler. Çocukların isimleri verilerek yüksek fiyatlara satılıyor. Birileri bunun istismar mekanizması olduğuna dair kanaate varmış. Güvenlik birimlerimiz bu konuyu inceleyecektir.

Avrupa’da kayıp çocuklar büyük bir yaradır. Serap hanımın hazırladığı rapora göre, kayıp mülteci çocuklar Almanya’da 11 binin üzerinde, Fransa’da 6 bin, İtalya’da 20 bine yakın, İsveç’te 4 bin 659 çocuk kayıp. Bunu defalarca sorduk. Bu kadar güçlü devletlerin bu kayıp çocukların nerede olduğunu bulamaması hiçbir şekilde kabul edilebilir değil. Bu çocuklar nasıl kayboluyor? Kimler tarafından kaçırılıyor? Herkesin kendi ülkesinde kayıp çocuklar için peşine düşmesi gerekir. Serap hanımın raporunu hepinizin incelemesini isterim. 

Tüm bu iddialar ise Wayfair tarafından reddedildi. Firma, fiyatların makul olduğunu ve endüstriyel ürünler sattığını söyledi. Bu gelişmelerin ardından Wayfair, ürünleri WEB sitesinden kaldırdı ve isimlendirme konusunda bir sorun olduğunu bu yüzden de ürünlerin kaldırıldığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.