Almanlar Yasal Olarak Günde 2 Kez Köpeklerini Dışarı Çıkarmak Zorunda Kalabilir

  • Haberler
Hayvan Refahı ve Köpek Yönetmeliği Yasası kapsamına göre açık havada egzersiz yapılması gerekiyor, ancak Federal Gıda ve Tarım Bakanlığı'nın basın açıklamasına göre değişiklikler sıklık ve süreyi belirleyecek. Önerilen değişiklikler, köpeklerin kulübelerden çıkmasına, örneğin bir bahçeye veya sahipleriyle yürüyüşe çıkmasına izin verilmesini zorunlu kılacağı da elde edilen veriler arasında yerini alıyor.


Federal Gıda, Tarım ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Julia Klöckner, mevcut düzenlemelerde bir değişiklik sunacağı ve buna dayalı olarakta 2021'in başlarında bir duyuru bekleniyor.


Üreme konusunda daha katı kurallar da tekliflerin bir parçası olmaya devam ediyor. Klöckner, "Evcil hayvanlar sevimli hayvanlar değildir - ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Köpeklerin türlerine uygun bir şekilde tutulmasını sağlamak gerekir" dedi. "Örneğin, yeterince egzersiz yapıyorlar ve çok uzun süre yalnız bırakılmıyorlar."


Pazartesi günü yayınlanan basın açıklamasına göre, Almanya'daki beş haneden neredeyse birinin köpeği var ve koronavirüs pandemisi sırasında evcil hayvan alımları arttı. Önerilen bir başka değişiklik, aşırı derecede yetiştirilmiş köpeklerin belirli özelliklere sahip olduğunu göstermenin ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek şekilde yasaklanmasıdır.


Klöckner, "Hayvanlar, sahiplerinin şüpheli estetik isteklerini karşılamaya yönelik değildir. Onlar maskot değildir" dedi. "Üreme, türe uygun herhangi bir davranışı engellerse, bu hayvanlara zulümdür." Öneriler ayrıca, her bir köpek yavrusu günde en az dört saat insan refakatine sahip olmasını sağlamak için köpek yetiştiricilerinin bir seferde üç litreden fazla yavruya bakmasını yasaklayacak. Sahipler, çalışan köpekler için birkaç istisna dışında köpekleri zincirlenmiş halde tutamayacak ve sığırları 30 santigrat dereceyi (86 derece Fahrenheit) aşan sıcaklıklarda dört saatten fazla taşımak yasak olacaktı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.