DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 3225120,73%
İstanbul
26°

AZ BULUTLU

KALAN SÜRE

anatolia tanı’dan yatırımcısını sevindirecek büyük adım!

Anatolia Tanı’dan yatırımcısını sevindirecek büyük adım!

ABONE OL
09/04/2022 18:28
anatolia tanı’dan yatırımcısını sevindirecek büyük adım!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Anatolia Tanı şirketinin kamuoyuna yapmış olduğu açıklamada yatırımcılarına kar payı dağıtacağını bildirdi. Borsada Yeni olan bu şirket yatırımcısına ne kadar kar payı dağıtacak? Anatolia Tanı’dan yatırımcısını sevindirecek büyük adım!

Anatolia Tanı’dan yatırımcısını sevindirecek büyük adım!

ANATOLİA TANI VE BİYOTEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME SANAYİ VE TİCARET A.Ş.ANGEN

Şirketin 414.331.607,- TL dağıtılabilir net dönem kârı elde edilmiş olup, Kâr Dağıtım Politikamız ve Esas Sözleşmemizin 13. Maddesi’nde belirtilen esaslar çerçevesinde ve ekli kâr dağıtım tablosuna uygun olarak:

i. Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun kâr dağıtımı ile ilgili düzenlemeleri ve kararları çerçevesinde hesaplanan net dağıtılabilir kârın; brüt 305.555.555,- TL’lik kısmının nakit kâr payı olarak ortaklara dağıtılmasına,

ii. Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca 49.005.555,- TL’nin genel kanuni yedek akçe olarak ayrılmasına,

iii. Kalan kârın olağanüstü yedeklere eklenmesine,

iv. Pay sahiplerine dağıtılacak nakit kâr payının dağıtımının 23 Mayıs-23 Ağustos 2022 tarihlerinde, nakden ve iki eşit taksitte yapılmasına, bu konuda Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi hususlarını içeren kâr dağıtım önerisinin 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin onayına sunulmasına katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!
Anatolia Tanı’dan

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Anatolia Tanı’dan

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP