Arsan Tekstil Pay Alma Hakkı Kullanım tarihini açıkladı

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi a.ş. bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda yayımladığı bildiride sermaye artırımına ilişkin Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım tarihini açıkladı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz tarihlerde şirket %80 oranında bedelsiz sermaye artırım kararı almış ve bunun için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunmuştu ve bu karar SPK tarafından onaylanmıştı. Bunun üzerine şirket bugün KAP’ta yayımladığı bildirimde sermaye artırımıyla ilişkin pay kullanma hakkının kullanılmasıyla ilgili tarihi açıkladı.

Şirket çıkarılmış sermayenin bedelsiz artırımına ilişkin ihraç edilecek kaydi paylarla ilgili kaydi sisteme ilişkin esaslar çerçevesinde “Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım Başlangıç Tarihini 7 Mayıs (07.05.2021) olarak belirledi.

Sermaye artırımı varsa yeni payların, payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına gireceği, sermaye azaltımı varsa hesaplarından çıkacağı tarih 11 Mayıs (11.05.2021) olarak belirlendi.

 Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih 10 Mayıs (10.05.2021) olarak belirlendi.

Şirketin sermaye artırımıyla ilgili bilgiler;

Şirkete ait tavanı 150.000.000.-TL olan Kayıtlı Sermayesinin, 84.690.000.-TL olan çıkarılmış kısmını; 10.442.116.-TL. Sermaye Düzeltmesi Olumlu Farklarından, 5.300.158,65 TL. Gayrimenkul Satış Karlarından ve 52.567.725,35 TL. Geçmiş Yıllar Karlarından karşılanmak üzere toplam 68.310.000.-TL artırılarak 153.000.000.-TL’sına çıkarılmasına karar vermişti. Bedelsiz sermaye artırımı nedeniyle oluşacak payların mevcut pay sahiplerine şirketimiz sermayesine iştirakleri oranında, Sermaye Piyasası Mevzuatının kaydi sisteme ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde dağıtılmasına, artırılan sermayeyi temsil eden paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebi ile T.C. Sermaye Piyasası Kurulu’na müracaat edilerek gerekli izinlerin alınmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmişti. Bedelsiz sermaye artışına ilişkin olarak Esas Sözleşmenin Sermaye Başlıklı 6. maddesinin tadili için Sermaye Piyasası Kurulu’na 26.03.2021 tarihinde başvuru yapılmıştı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun 22.04.2021 tarih ve 2021/21 sayılı haftalık bülteninde, söz konusu bedelsiz (iç Kaynaylardan )sermaye artışına ilişkin başvurumuzun uygun görülerek onaylandığı hususu ilan edilmiştir.

Bedelsiz sermaye artırımı nedir?

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin sahip oldukları iç kaynaklarını kullanarak yatırımcılarına bedelsiz şekilde hisse vermesidir. Bu iç kaynaklar arasında temettü, emisyon primi, duran varlık karları, yedek akçe vb. bulunur. Bedelsiz sermaye artırımı bir çeşit hisse senedi bölünmesidir.

Şirket Hakkında

Arsan 1984 yılında ülkemizin önde gelen Pamuk İpliği üretim merkezlerinden Kahramanmaraş’ta Ö. Faruk ARIKAN tarafından kurulmuştur. Üretim hattına boyalı ve apreli örme kumaş, en son da pamuklu dokuma ve ipliği boyalı gömleklik kumaşların üretimine başlamıştır. Boya Apre tesislerimiz en son teknoloji Orta Avrupa menşeli makineler ile üretime alınmıştır Arsan’ın yüksek kalitede üretim yapma devamlılığı, ISO 9000-2000 ve Öko_tex 100 sertifikaları ile ödüllendirilmiştir. Kaliteden taviz vermeyen benzersiz müşteri memnuniyeti ilkesiyle Arsan ABD, İngiltere, Italya, Almanya, Hollanda, Fransa, İspanya, Portekiz ve İsrail’den birçok saygın markaya ürünlerini satar konumdadır. Arsan 1998 yılında halka açılmış olup hisselerinin %15‘i IMKB’de işlem görmektedir.

Şirket hisseleri bugün saat 14:30 itibari ile %0,31 yükseliş ile 9,810 TL’den işlem görüyor

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster