#ARTI Son haftada %40 yükselen Artı Yatırım Holding yatırımcıları uyardı!

Artı Yatırım şirketi Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yaptığı bildirimde şirket hisselerindeki olağanüstü hareketlilik için özel durum olmadığını belirtti.

Şirket yatırımcıları teyit edilmemiş spekülasyonlara karşı dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayarak özel durum açıklaması yaptı. Geçtiğimiz günlerde golden cross formasyonu oluşturan #ARTI hissesi son günleri tavan fiyatlardan kapatıyor. Şirketin PD/DD oranı 29 seviyelerinde yer almakta. Hissenin son dönemde oluşturduğu grafik aşağıdaki şekilde gerçekleşti.

Artı Yatırım hissesi günlük grafik

Hisse Neden yükseliyor

Şirketin son aylarda yaptığı bildirimlerde 2 önemli başlık öne çıkıyor. Şirket 17 Kasım tarihinde Bankalara olan borçlarının kapatıldığının ve icra dosyalarının kaldırıldığını duyurmuştu. Şirketimizin kredi borçlarının kapatmak için Denizbank A.Ş’den 3.256.327.-TL kredi borcu ile 133.952.-TL vekalet ücreti ve 183.573.-TL icra harcının tahsil edildiğini duyurmuştu.

Şirket ayrıca 22 Aralık tarihinde borçlu Mustafa Uğur Bayraktar’dan 3.573.852.-TL tahsilat yapıldığını ve alacaklarını tahsil ettiğini duyurmuştu. 22 Aralık tarihinde 5.80 TL fiyatlarından işlem gören hisse gün içerisinde tavan fiyattan işlem görmekte ve 16:55 itibari ile 9.04 TL fiyatında bulunuyor.

Şirketin 3 Aylık ortalama işlem hacim 160 Bin lot seviyesinde iken Hisse son günlerde 2 katı seviyelerinde işlem görüyor. Şirket geçtiğimiz yıl sermayesini 10 Milyon TL seviyesinden 50 Milyon TL’ye çıkartmak için işlemleri başlatmıştı.

Şirket Sermaye artırımından gelecek geliri hangi faaliyetlerde kullanacağını ekteki rapor ile KAP’a duyurmuştu.

Şirket tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yapılan bildirimde aşağıdaki ifadelere yer verildi.

Aşağıdaki açıklama Borsa İstanbul A.Ş.’nin 13/01/2021 tarih ve  BİAŞ-2-157 sayılı yazısı ile Şirketimizin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin  olarak özel durum açıklaması yapılması talebi üzerine yapılmaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne göre, Şirketimizin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak, Şirketimizce kamuya  açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır. Bu minvalde yatırımcılarımızın özellikle Şirketimiz hisse senetlerinin değerine ilişkin paylaşımlara itibar etmemeleri, somut olmayan ve teyit edilmemiş spekülasyonlara karşı dikkatli olmaları, alım-satım kararlarını verirken Şirketimizin mali tabloları ve özel durum açıklamalarını dikkate alarak karar vermeleri gereğini hatırlatmak  isteriz.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

0 0 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster