DOLAR 15,9819 0.85%
EURO 16,9127 0.41%
ALTIN 948,060,82
BITCOIN 4822153,29%
İstanbul
17°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

aşı haberi geldi bu hisse hareketlendi!

Aşı haberi geldi bu hisse hareketlendi!

ABONE OL
17/02/2022 14:31
aşı haberi geldi bu hisse hareketlendi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aşı haberi geldi bu hisse hareketlendi! Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na açıklamada bulunan bu şirket hareketlenmeye başladı!

Aşı haberi geldi bu hisse hareketlendi! Türk İlaç’ın yaptığı açıklamadan sonra hissede hareketlenmeler meydana geldi. Aşı açıklamasından sonra hisse yukarı yönlü hareketlenmeye başladı. Sputnik Light Aşısı  anlaşmasının imzalandığı duyuruldu. İlk olarak 10.000.000 dozluk bir anlaşma imzalandı.

Türk İlacın gelecek haftalarda Gürcistan pazarına gireceği ve Gürcistan Başbakanı Garibaşvili’nin ilaç fiyatlarının düşürülmesi ve kaliteli ilaçların ülkeye getirilmesi yönündeki karara göre, Türkiye’den alınacak ilaçların birkaç haftada eczanelere dağıtılacağını açıklamıştı.

Türk İlacın yaptığı açıklama:

Rusya Direct Yatırım Fonu grup firmalarından Human Vaccine Firması Turk İlaç Ve Serum Sanayi A.Ş firmasını sputnik light aşısının Türkiye tedarik ve dağıtımı için yetkilendirilmiş partner olarak seçmiştir .

Yapılan kontrat ilk etapta 10 000.000 doz aşının tedarik ve satışını kapsamaktadır .

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., Sputnik Light aşısının Türkiye’de lansmanı, tescili ve dağıtımı için tek yetkili ortaktır.

 Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., Rus temsilcilerle yabancı şirket müzakerelerinde yardımcı olan Made in Russia ticaret evi ile ortaklık kurmuştur .

 En sonuncusu Hindistan olmak üzere Sputnik Light aşısı 15’ten fazla ülkede tescillenmiş olup; bir kaç düzine ülke daha kayıt sürecindedir.

Aşı, tek başına tek doz olarak veya pekiştirici doz olarak kullanılır.

Pekiştirici doz olarak Sputnik Light aşısı, Omicron suşuna karşı viral nötralize edici aktiviteyi önemli ölçüde artırır. Pekiştirici doz olarak Sputnik Light ile yeniden aşılanan bireylerin %100’ü, Omicron’a karşı nötralize edici antikorlar geliştirmiştir.

 Sputnik Light’ın yeni suşunun neden olduğu ciddi vakalar ve hastane yatışlarının yanı sıra enfeksiyona karşı yüksek koruma sağlaması beklenmektedir. N.F. Gamaleya NICEM tarafından yeniden aşılamadan 2-3 ay sonra elde edilen serum numunelerinin bir çalışması ile bu gösterilmiştir. Güçlendirici olarak Sputnik Light ile yeniden aşılananların %100’ü antikor geliştirmiştir.

 Kasım ayında The Lancet, Sputnik Light’ın yüksek etkinliği hakkında bir makale yayınlamıştır. Çalışma, Rus aşısının hem seronegatif (COVID-19 ile enfekte olmayanlar) hem de seropozitif (enfekte olanlar) gruplarda güçlü bir bağışıklık tepkisi oluşturduğunu göstermiştir. Tespit edilen yan etkiler hafif ile orta derecede olup ve ilacın ciddi bir etkisi bildirilmemiştir. Aşı haberi Aşı haberi Aşı haberi

Kamuoyunun bilgisine sunarız.


TURK İLAÇ VE SERUM SANAYİ A.Ş. (TRILC)

SİMGE EREL

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP