DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321076-1,49%
İstanbul
26°

AZ BULUTLU

KALAN SÜRE

bekleneni veremeyen halka arzda fiyat istikrarı da son buldu!

Bekleneni veremeyen halka arzda fiyat istikrarı da son buldu!

ABONE OL
20/05/2022 14:59
bekleneni veremeyen halka arzda fiyat istikrarı da son buldu!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yılın Nisan ayında halka arz olan bu şirket yatırımcısının beklentisini karşılayamadı ve halka arz fiyatının altında işlem görmeye devam ediyor! Bu kötü gidişatın üzerine aracı kurum tarafından da fiyat istikrarının sona erdiği bildirildi. Hangi şirket? Bekleneni veremeyen halka arzda fiyat istikrarı da son buldu!

Bekleneni veremeyen halka arzda fiyat istikrarı da son buldu!

CONSUS ENERJİ İŞLETMECİLİĞİ VE HİZMETLERİ A.Ş.

Halka arz fiyatının altında işlem gören 1 aylık halka arz da fiyat istikrarı sona erdi. 1 ayda yatırımcısını %15 zarar ettiren hissenin neden bu performansı gösterdiği yatırımcısı tarafından merak ediliyor. 4,50 TL’den halka arz olan şirketin hisse fiyatının şirket değerini yansıtmadığı ve pahalı olmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Şirket tarafından hissenin bu kötü gidişatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Halka arzlara olan güvenin azalmasına yol açan bu durum şirket prestiji için de oldukça kötü bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket hissesi Borsa da halka arz fiyatının altında 3,81 TL’den işlem görüyor.

Bekleneni veremeyen halka arzda

Fiyat istikrarının sona erdiğini bildiren kap açıklaması aşağıda yer almaktadır;

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş.’nin14-15 Nisan 2022 tarihlerinde 4,50 TL birim fiyat ile Borsa İstanbul Birincil Piyasasında talep toplanarak halka arz edilen payları 20.04.2022 tarihinden itibaren BİST Yıldız Pazar’da sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlamıştır. İzahnamede Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirilmesi planlanan fiyat istikrarı sağlayıcı işlemler için ilan edilen 30 günlük süre 19.05.2022 tarihinde sona ermiştir. Şirket paylarının BİST’ te işlem görmeye başlamasını takiben geçen 30 günlük süre içerisinde Şirket payları üzerinde fiyat istikrarı işlemleri gerçekleştirilmiştir. 

Bekleneni veremeyen halka arzda

Halka Arz Geliri Ne Yapılacaktı?

Sermaye artırımı olan 52.500.000 lot payın satışından elde edilecek fon ile;

  • Kısa vadeli kredilerin kapatılması (%50)
  • Kapasite artışı,yeni yatırımlar,büyüme (%40)
  • İşletme sermayesi (%10)

Şirket hakkında

Global Yatırım Holding’in iştiraki olan Consus Enerji, yenilenebilir enerji alanında gerçekleştirdiği biyokütle ve güneş santralleri yatırımlarına ek olarak, birleşik ısı ve güç sistemlerini (kojenerasyon / trijenerasyon ) yap-işlet iş modeli ile hayata geçiren Türkiye’nin en büyük kurulu gücüne sahip enerji hizmet firması olarak sektörüne liderlik ediyor.

Consus Enerji, Türkiye’nin dört bir köşesinde yeni nesil enerji yatırımlarını gerçekleştiriyor, enerjinin geleceği olan yenilenebilir kaynaklara yatırım yapıyor ve sanayi kuruluşları tarafından ihtiyaç duyulan enerji çözümlerini yerinde hayata geçiriyor.

Mühendislik birikimi ve enerji uzmanlığıyla, sanayiden tarıma ülke ekonomisinin itici gücü olmaya devam ediyor.

Twitter takip için => https://twitter.com/home Telegram üye olmak için=> https://t.me/paraajansi  Kanal abonelik ve bildirim için => https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP