DOLAR 16,1014 1.08%
EURO 17,3076 1.47%
ALTIN 961,831,40
BITCOIN 470602-1,49%
İstanbul
22°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

borsa i̇stanbul’dan bu şirkete ikinci uyarı!

Borsa İstanbul’dan bu şirkete ikinci uyarı!

ABONE OL
14/03/2022 10:39
borsa i̇stanbul’dan bu şirkete ikinci uyarı!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul tarafından yapılan KAP bildirimine göre payları halka açık şekilde işlem gören bu şirkete ikinci uyarı yapıldı. Hangi şirket? Neden uyarıldı?

Borsa İstanbul’dan bu şirkete ikinci uyarı! KAP bildirimine göre payları halka açık şekilde işlem gören bu şirkete ikinci uyarı yapıldı. Hangi şirket? Neden uyarıldı?

Borsa İstanbul tarafından ikinci kez uyarılan şirket Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. #KRVN

KAP bildiriminde şu bilgilere yer verildi

Payları Yakın İzleme Pazarı’nda işlem görmekte olan Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. (Şirket) ile ilgili olarak, son üç yıllık finansal tablolarına ilişkin bağımsız denetim raporlarında denetçilerin görüş bildirmekten kaçınması nedeniyle 02/09/2021 tarihinde uyarılan Şirketin, 31/12/2021 tarihli finansal tablolarına da denetçilerin görüş bildirmekten kaçınması nedeniyle Kotasyon Yönergesi’nin 23/1-g maddesi kapsamında yeniden uyarılmasına karar verilmiştir.

Kotasyon Yönergesi’nin 23/1-g ne diyor?

Kotasyon Yönergersi md 23 kottan çıkarılmayı düzenleyen madde olarak biliniyor

Madde 23- (1) Aşağıdaki hallerde, Yıldız Pazar, Ana Pazar, Alt Pazar ve Yakın İzleme
Pazarı’nda işlem gören paylar Yönetim Kurulu kararı ile sürekli olarak Borsa kotundan çıkarılabilir
(yatırım ortaklıklarına ait payların kottan çıkarma şartları ise 25. maddede düzenlenmiştir). Yönetim
Kurulu, kottan çıkarma kararını vermeden önce ilgili ortaklığı durumunu düzeltmesi için uyarabilir,
ortaklığa süre verebilir, Yıldız Pazar, Ana Pazar ve Alt Pazar’da işlem gören payların Yakın İzleme
Pazarı’na geçmesine karar verebilir veya uygun gördüğü diğer tedbirleri alabilir.

g fırkası ne diyor?

g) KAP’ta yayımlanan son üç yıllık bağımsız denetim raporlarının olumsuz görüş içermesi
veya bağımsız denetçinin söz konusu raporlarda görüş bildirmekten kaçınması, sonucu kottan çıkarılma işlemleri yapılmakta.

Yakın İzleme Pazarı nedir?

Yakın İzleme Pazarı (YİP), eski ve daha çok bilinen adıyla Gözaltı Pazarı, mevcut düzenlemeler, standartlar ve finansal durum açısından gerekli sağlayamayan/sağlamayan şirket hisselerinin kamu yararı adına Borsa kotundan çıkarılarak incelendiği yerdir. Yani bu şirketlerin hisseleri işlem görmez, ancak bildirimlerini KAP’a yapmaya devam etmeleri gerekir. Borsa İstanbul bünyesinde W sembol kodunda hisse senedi piyasası pazarları altında hizmet vermektedir.

yakın i̇zleme pazarı (yi̇p) nedir? - halka arz haberleri, halka arz takvimi
bu şirkete ikinci uyarı

Bir Şirketin Hissesi Neden, Ne Zaman Gözaltı Pazarı’nda YİP’te Olur?

Gözaltı Pazarı payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler ve/veya pay işlemleri ile ilgili olağan dışı durumların ortaya çıkması, payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler tarafından kamunun zamanında, tam, sürekli olarak aydınlatılmaması ve mevcut düzenlemelere uyum konusunda gerekli özenin gösterilmemesi, yatırımcıların haklarının korunmaması ve kamu yararı gereği paylarının Borsa İstanbul kotundan çıkarılması sonucunu doğurabilecek gelişmelerin oluşması nedeniyle şirketlerin izleme ve inceleme kapsamına alınması durumlarında sürekli gözetim, denetim ve izleme ortamında, yatırımcıların devamlı ve zamanında bilgilendirilmesini sağlayacak önlemlerle birlikte, paylarının Borsa İstanbul bünyesinde işlem görebileceği organize bir pazar oluşturmak ve söz konusu şirketlerin paylarına yatırım yapmış tasarruf sahiplerine likidite olanağı sunmak amacıyla kurulmuştur.

yakın i̇zleme pazarı (yi̇p) nedir? - anapara.com

KRVN hakkında

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. eski ticaret ünvanı olan Kervansaray Giyim Sanayi ve Tic. A.Ş. adı ile temelleri 1950’li yıllarda bebek ve çocuk iç ve dış giyimi imal etme hedefi doğrultusunda İstanbul, Yeşildirek’te bir konfeksiyon atölyesi açması ile atılmıştır. Konfeksiyon atölyesi zaman içerisinde modern bir tesis haline dönüşmüş ve 23 Ocak 1976 tarihinde Anonim Şirket statüsünü almıştır. 1980’li yıllarda yurt dışına ihracata başlayan şirket 1997 yılında kalitesini ISO 9002 kalite güvence sertifikası ile belgelemiştir. Zamanla bebek ve çocuk giyim eşyası üretiminin yanı sıra kadın ve erkek dış giyim üretimine de başlamıştır. Ağırlıklı 2007 yılında etkisini gösteren ve şirketin o dönemde içinde bulunduğu tekstil – konfeksiyon sektörünü ve mevcut müşterilerini etkisi altına alan global kriz nedeniyle şirket, 2008 yılında faaliyetlerini geçici olarak durdurmuştur.

spk'dan kervansaray yatırım holding'e para cezası
bu şirkete ikinci uyarı

01 Aralık 2009 tarihinde şirket sermayesinin %46’sı devredilmiş ve ana hissedar değişmiştir. Bu değişiklikle yeni yönetimin  holdingleşme kararı çerçevesinde, 22 Ekim 2010 tarihinde şirket ünvanı KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş. olarak değişmiş ve ayrıca, kayıtlı sermaye sistemine geçilmiştir. 02 Aralık 2010 tarihinde yapılan genel kurul toplantısı ile şirketin amaç ve konusu holding faaliyet alanına uygun hale getirilmiştir. Böylelikle; şirket holding olarak faaliyet göstermekte olup, faaliyet konusu, kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve idarelerine iştirak etmek, vereceği yatırım kararları doğrultusunda kaynakları kanalize etmek, yatırım, finansman, pazarlama, organizasyon ve yönetim konularında danışmanlık yapmaktır. 

kervansaray holding'de kayyum skandalı!
bu şirkete ikinci uyarı

Şirket, holding olarak yeni amaçlarını gerçekleştirmek ve hedeflerine daha hızlı ulaşmak için 05 Nisan 2011 tarihinde sermayesinin %6,97’si Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ne devredilmiş ve şirketin ana hissedarı haline gelmiştir. Şirketin Yönetim Kurulu Üyeliklerine Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ni temsilen yeni yönetim kurulu üyeleri atanmış ve yeni yönetim kurulu oluşturulmuştur. 11 Nisan 2011 tarihinde şirketin kurucu hisseleri, Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ne devredilmiştir.   

26 Eylül 2011 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı neticesinde tahsisli sermaye artırımı ile şirketin yönetim kontrolü Mintay Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne geçmiş ve şirket sermayesindeki %68,95’lik payla ana hissedar konumuna gelmiştir. Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. 2011 yılı sonlarında holding olarak ilk yatırımına, gömlek üretim ve ihracatı ile iştigal eden Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San.A.Ş. ile başlamıştır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

bu şirkete ikinci uyarı bu şirkete ikinci uyarı bu şirkete ikinci uyarı

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP