DOLAR 18,0839 -0.03%
EURO 18,2741 -0.09%
ALTIN 1.020,14-0,12
BITCOIN 412590-2,22%
İstanbul
28°

AÇIK

KALAN SÜRE

borsadaki sert düşüşe fi̇nyad’dan açıklama!

Borsadaki sert düşüşe FİNYAD’dan açıklama!

ABONE OL
29/06/2022 23:16
borsadaki sert düşüşe fi̇nyad’dan açıklama!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsadaki sert düşüşe FİNYAD’dan açıklama! FİNYAD Başkanı Ekonomist Ali Bahçuvan yaptığı açıklamada yabancı spekülatif işlemlerin ve açığa satışın üzerinde durdu! Açıklamanın tamamı haberimizde!

Borsadaki sert düşüşe FİNYAD’dan açıklama! Borsada yaşanan sert düşüşün nedenlerine dikkat çeken Finansal Yatırımcılar Derneği Başkanı Ali Bahçuvan açığa satış ve algoritma robotlarının üzerinde durdu.

Finansal Yatırımcılar Derneği Başkanı Ali Bahçuvan’ın açıklaması:

Piyasada son dönemde yaşanan sert düşüşlerin nedeni olarak, vadeli işlem piyasası kapanışlarından kar elde etmeyi hedefleyen bazı yabancı spekülatif işlemcilerden kaynaklandığı yönünde yoğun şikayetler almaktayız. Son veriler de yoğun olarak açığa satışlar yapıldığını göstermektedir. Açığa satış yapanlarla beraber hareket ettiği söylenen algoritma robotlarının, piyasaların düşüşünde önemli bir yeri olduğunu düşünüyoruz. Borsa ve SPK yönetiminin piyasayı olumsuz yönde etkileyecek bu tür algı hareketlerine karşı acilen önlemler alması yerinde olacaktır . Açığa satışların kurallarının değişmesi ve algoritma ile hareket eden robotların da bazı kısıtlamalara tabi olması, bir önlem olarak düşünebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ali Bahçuvan
Finansal Yatırımcılar Derneği Başkanı

borsadaki sert düşüşe fi̇nyad’dan açıklama!

Finansal Yatırımcılar Derneği FİNYAD

Hızla gelişen teknoloji, tüm dünyayı yeniden şekillendirmiş, para, medya, iletişim, finans, üretim ve istihdam bunun etkisi altında kalmıştır. Finans piyasalarının teknolojiye ayak uydurması ile beraber, kripto paralar, robot yazılımlar, yapay zeka alım/satım programları ile beraber piyasa çok daha farklı bir yer haline gelmiştir. Tüm dünyada yasal düzenlemeler teknolojinin gerisinde kalır ve ancak büyük bir sorun yaşandığı zaman gündeme gelir. Finansal Yatırımcılar Derneği sorunlar ortaya çıkmadan ne tür tedbirler alınabileceğini araştırmak ve tüm piyasa katılımcıları ile paylaşıp, her türlü ortamda takibini yapmak için kurulmuştur.

borsadaki sert düşüşe fi̇nyad’dan açıklama!

paraajansı  FİNYAD

Bu listeye ulaşmak ve analizlerden ilk haberdar olanlardan olmak için
Para Ajansı Applikasyonunu  indirin

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı 

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP