DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4388731,88%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

borsanın devinden hareketli işlem günü! yüzde 5 pri̇m!

Borsanın devinden hareketli işlem günü! Yüzde 5 PRİM!

ABONE OL
07/07/2022 14:10
borsanın devinden hareketli işlem günü! yüzde 5 pri̇m!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsanın devinden hareketli işlem günü! Yüzde 5 PRİM! Tarihi en yüksek zirvelerinde olan SASA nereye gidecek?

Borsanın devinden hareketli işlem günü! Yüzde 5 PRİM!

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük polyester, elyaf, filament iplik, polyester bazlı polimerler, özel polimerler ve ara ürünleri üreticilerinden olan Sasa Polyester Borsa İstanbul’daki performansıyla göz doldurmaya başladı.

Borsa İstanbul’da yüksek karlılık, güçlü ciro, büyümesinin sürdürülebilir olması fiyatına da yansımaya başladı. Sasa Polyester hissesi istikrarlı yükseliş grafiğini 7 gündür devam ettiriyor.

SON BİR HAFTADA YÜZDE 25 KAZANDIRDI, TWITTER’DA TREND TOPIC OLDU

Sasa hissesinde hızlı yükseliş gözlerden kaçmadı. Son 7 günde 30.72 lira seviyesinden tarihi zirvesi olan 38.48 lira seviyesine hızlı yükseliş gerçekleştirdi. Kısa sürede yüzde 25 oranında yatırımcısına kazandıran Sasa, sosyal medya platformu Twitter’da TT oldu. Sasa yatırımcıları portföylerinin daha da genişleyebileceğine dair Twitter’da yorumlarda bulunurken Sasa şu sıralar yüzde 4’e yakın primle 37.82 lira seviyesinde işlem görüyor.

Borsanın devinden hareketli işlem günü! Yüzde 5 PRİM!

Şirketin ayrıntılarına bakınca sermayesinin 2 milyar 240 milyon lira olduğu ve 6 milyar 455 milyon 900 bin lira öz sermayesi dikkat çekiyor. Öz sermayesi sermayenin 3 katı fazla olması şirketin gücünü gösterirken şirketin piyasa değeri de 84.8 milyar lira seviyesinde bulunuyor. En son dönem net karı 2.3 milyar lira olan Sasa Mayıs ayında yüzde 100 oranında kar payından bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmişti. Bu sayede Sasa hissesini elinde tutanlar kar payından karşılanan bedelsiz sermaye artırımı sayesinde ekstra hisseye sahip olmuş oldu.

YILDIZ PAZAR’DA İŞLEM GÖRÜYOR

Borsa İstanbul’un en prestijli hisseleri arasında işlem gören Sasa, 169 hissenin bulunduğu Yıldız Pazar’daki konumunu koruyor.

İSO 500 LİSTESİNDE HIZLI YÜKSELİŞ

İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde de hızlı yükseliş kaydeden Sasa 2020 yılında 38’inci sıradayken 2021 yılında 20’inci sıraya yükseldi.(Hürriyet)

Borsanın devinden hareketli işlem günü! Yüzde 5 PRİM!

Sasa Polyester hakkında

ASA, polyester, elyaf, filament iplik, polyester bazlı polimerler, özel polimerler ve ara ürünlerde dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir.

Sektöründeki liderlik sorumluluğu ile, güçlü teknik mirasını ve inovasyon kültürünü yüksek üretim kapasitesi ile harmanlayan SASA, tasarımdan, üretim ve dağıtım aşamalarına kadar tüm süreci başarıyla yönetir.

Polyester sektöründeki üretimine 1966 yılında başlayan SASA, kuruluşundan bugüne, aralıksız yatırımlarıyla hızlı büyüme sürecini hep sürdürdü.SASA, polyester sektöründeki öncülüğünü sürdürmek ve bu konumunu daha da güçlendirmek amacıyla 2000 yılında dünya kimya devi Dupont ile joint-venture tarzı ortaklık kurdu ve DupontSA adını aldı.

Sabancı Holding’in, 2004 yılında Dupont hisselerini satın almasıyla, DupontSA ismi, ADVANSA olarak değiştirildi. Grubun Türkiye organizasyonun adı da 2005 yılında ADVANSA SASA Polyester Sanayi A.Ş. oldu.2011 yılında ise Sabancı Holding, ADVANSA BV’ye ait tüm hisseleri satın aldı ve Eylül 2011’de ADVANSA SASA olan adını SASA olarak değiştirdi.

30 Nisan 2015 itibariyle, Sabancı Holding hisseleri ERDEMOĞLU Holding tarafından satın alınarak, ortaklık yapısı % 51 ERDEMOĞLU Holding, % 49 halka arz edilmiş hale gelmiş oldu.

2015 yılı Ağustos ayında tamamlanan zorunlu pay alım süreci sonunda, ERDEMOĞLU Holding A.Ş.’nin SASA Polyester Sanayi A.Ş.’de sahip olduğu hisse oranı %84,80’e ulaşmıştır.

Bünyesinde Nobel, ICI ve Dupont teknolojilerini barındıran SASA, 4 bin 300’ü aşkın nitelikli çalışanı, yüksek kapasiteli öncü üretim tesisleri ve 2002 yılında kurulan Araştırma Geliştirme Merkezi ile güçlü bir teknik altyapıya sahiptir.

SASA’nın, Adana’da, entegre üretim tesislerinin yer aldığı 2.181.000 m² alan üzerinde kurulu merkez işyeri, İskenderun’da 55.625 m² kendi hammadde depolama tesisi, İstanbul ve Ankara’da da irtibat büroları bulunmaktadır.

paraajansı 

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi 

Borsanın devinden hareketli işlem günü! Yüzde 5 PRİM!
  • sasa

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP