DOLAR 18,0774 0.6%
EURO 18,2886 -0.2%
ALTIN 1.021,290,43
BITCOIN 421129-0,16%
İstanbul
32°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu halka arzda satışlar peş peşe geldi kafa karıştıran sorular!

Bu halka arzda satışlar peş peşe geldi kafa karıştıran sorular!

ABONE OL
14/07/2022 11:39
bu halka arzda satışlar peş peşe geldi kafa karıştıran sorular!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Rubenis’in halka arz izahnamesinde 1 yıl boyunca herhangi bir pay satışı olmayacağına dair taahhüt verilmesine rağmen paylar neden satıldı. SPK bu satışa nasıl izin verdi. 8 Temmuzda satılan paylar şimdi bildirildi. Bu halka arzda satışlar peş peşe geldi kafa karıştıran sorular! Yatırımcı şaşkın

Bu halka arzda satışlar peş peşe geldi kafa karıştıran sorular!

Rubenis’ten ortak satışı…Ahlatçı yatırım’ın halka arzından iki gün sonra yapılan ortak satışı dikkat çekti. Rubenis halka arzından iki gün sonra aynı zamanda Genel Müdür Yardımcısı olan HALİT ÜNAL’dan gelen ortak satışı halka arzlar açısından da bir ilk oldu HALİT ÜNAL, benden bu kadar deyip pay oranını sıfıra indirdi,

Halit Ünal toplamda 3.011.204 nominal değerli pay senedini 16,63 TL’den satışını gerçekleştirdi. (50.076.322 TL) bu satıştan sonra hisse çakıldı.

İkinci satış işleminde etki neden ters oldu?

Halit Ünal’dan sonra şirkette Genel Müdür görevini yapan SELAMİ KARAAĞAÇ’ın da pay sattığı bildirildi. Ancak bugün yayınlanan bu satış haberine rağmen hisse %8 yükselerek tavana göz kırptı. Hissede sansasyonel hareketlilik devam ediyor.

İzahnameye dikkat etmenin önemi!

Konuya ilişkin görüşünü sorduğumuz uzmanlar izahname iyi okunmuyor ve bu tür şeylerle karşılaşılması olağan üstü bir durum yorumlarında bulundular.

Halka arza katılan yatırımcıların izahnameleri iyi okuyup ve takip etmeleri gerekmektedir. SPK’nınsa konuyla ilgili herhangi bir açıklaması bulunmamakta.bU Z

Bugün yapılan açıklamaya göre hissede yine pay satışı gerçekleştirildiği bildirildi!

08.07.2022 tarihinde Rubenis Tekstil Ticaret Sanayi A.Ş.’deki paylarımla ile ilgili olarak 14.40 – 16.61 TL fiyat aralığından 128.282 nominal pay senedi satış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Rubenis Tekstil Ticaret Sanayi A.Ş sermayesindeki paylarım 08.07.2022 tarihi itibariyle %,000478 oranına düşmüştür.

Ad Soyad / Ticaret Unvanı : SELAMİ KARAAĞAÇ
Görevi : Gnmd

İhraççı tarafından verilen taahhüt:

Şirket Yönetim Kurulu’nun 17.06.2022 tarih ve 82 sayılı Yönetim Kurulu Karanı çerçevesinde, Şirketimizin Sermaye Artırımı Yoluyla Halka Arza ilişkin olarak, halka arz edilecek 24.500.000 TL nominal değerli paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 (bir) yıl boyunca:

  1. Herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmamasına ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmamasını,
  2. Bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılmasına ya da bu suretle dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir karar alınmamasını,
  3. Bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair ya da bu suretle dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir açıklamada bulunulmamasını beyan ve taahhüt etmiştir.

b) Ortaklar tarafından verilen taahhütler:

Şirketin hakim ortakları Osman İPEK ve Cemil IPEK, Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret AŞ.’nin Yönetim Kurulu’nun 17.06.2022 tarih ve 82 sayılı Yönetim Kurulu Kararı çerçevesinde, halka arz edilecek 24.500.000 TL nominal değerli paylarının Borsa Istanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren, payların borsa fiyatından bağımsız olarak, 1 yıl süreyle hiçbir şekilde Borsa’da satmayacağını ve Borsa dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların da bu sınırlamaya tabi olacağını alıcılara bildireceğini 17.06.2022 tarihli taahhütnamesi ile kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

c) Sermaye piyasası mevzuatı kapsamında verilen taahhütler:

Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 sayılı Pay tebliğinin 8. maddesinin 6. fıkrası ile 9. maddesinin 3. fıkrası çerçevesinde, ihraççının sermayesinde %10 ve üzeri pay sahibi olan ortak ile pay sahipliği oranına bakılmaksızın yönetim kontrolünü elinde bulunduran ortak Osman İPEK tarafından sahip olduğu payları, şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren bir yıl süreyle ve izahnamenin KAP’ta ilan edildiği tarihten itibaren bir yıl süre ile hiçbir şekilde Borsa’da satamayacak, bu payların Borsa’da satılması sonucunu doğuracak hiçbir işlemde bulunamayacak, Borsa dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların da bu sınırlamaya tabi olacağını alıcılara bildirecektir.

satışlar peş peşe geldi satışlar peş peşe geldi satışlar peş peşe geldi
satışlar peş peşe geldi satışlar peş peşe geldi

Bizleri sitemize abone olarak ve twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansiBizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • hisse
  • spk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP