DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4382771,67%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu halka arzda taahhüt gerçekleştirme açıklaması geldi!

Bu halka arzda taahhüt gerçekleştirme açıklaması geldi!

ABONE OL
30/06/2022 13:56
bu halka arzda taahhüt gerçekleştirme açıklaması geldi!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Hun Yenilenebilir Enerjinin şirketinin yapmış olduğu açıklamada halka arz sürecinde vermiş olduğu taahhütleri yerine getirmek amacıyla adımların atıldığını bildirdi. Verilen taahhütler neler? Bu halka arzda taahhüt gerçekleştirme açıklaması geldi!

Bu halka arzda taahhüt gerçekleştirme açıklaması geldi!

Konuyla ilgili yapılan açıklama;

Yönetim Kurulunun 29.06.2022 tarih ve 2022/36 sayılı toplantısında; Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. olarak büyüme stratejimiz, başta YEKDEM kapsamındaki güneş enerjisi santralleri olmak üzere, Şirketimizin verimlilik kriterlerini karşılayan, tamamı yenilenebilir enerji ve çevreci enerji kaynaklarına dayalı olarak mevcut güç kapasitemizi geliştirmek ve sürdürülebilir  karlılığımıza katkı  sağlamaktır. Bu kapsamda;

Halka arz taahhütlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla;

İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. Greenone Yenilenebilir Enerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun sahibi olduğu geliştirilmiş güneş enerjisi santralleri işleten DGN Solar Enerji Girişim A.Ş. hisselerinin %72,7sinin 4.121.568 $ bedel karşılığında satın alınmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

DGN Solar Enerji Girişim A.Ş. bünyesinde;

Konya ve Mersin illerinde hali hazırda işletmede ve toplam kurulu gücü 11.08 MWp olan güneş enerjisi santralleri bulunmaktadır. Bu santraller, ürettikleri elektriği geçici kabul tarihinden itibaren 10 yıl süre ile 133 USD MWh fiyatla devlet alım garantisi ile satmaktadır. Hisselerinin satın alım bedelleri şirketimizin halka arzdan elde ettiği gelir ve şirketimizin olağan faaliyetleri nakit akışı ile ödenecektir.

Şirketin halka arzında yatırımcılara verdiği taahhütleri;

Şirket, payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmamasına, dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmamasına, bu süre boyunca Şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılmasına ya da bu suretle dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi bir başka karar alınmamasına, Şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair ya da bu suretle dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir açıklamada bulunulmamasına taahhüt etmiştir.

Şirketin mevcut pay sahiplerinden Orhun Kartal ve Yonca Kartal, halka arz edilen paylar hariç olmak üzere sahip olduğu payları, şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren, payların borsa fiyatından bağımsız olarak 6 ay süreyle hiçbir şekilde Borsa’da satmayacağını ve Borsa dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların da bu sınırlamaya tabi olacağını alıcılara bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

Ayrıca paylarını halka arz eden ortak Orhun Kartal, aynı zamanda geri alım emri taahhüdü kapsamında pay alınması halinde, alınan payların 1 yıl süreyle halka arz fiyatının altında satışa sunulmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

Şirketin sermayesinde %10 ve üzeri pay sahibi olan ortak Orhun Kartal ile birlikte Yonca Kartal tarafından sahip olduğu payları (halka arz edilenler hariç), şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren bir yıl süreyle halka arz fiyatının altında bir fiyatttan Borsa’da satamayacak, bahsi geçen payların Borsa dışında mevzuat hükümlerine uygun olarak satılması halinde, borsa dışında payları alanların da sınırlamaya tabi olduğu hususunu ilgili kişilere de bildirecektir.

Bununla birlikte Şirketin konsolide finansal tablolarına göre; 30.09.2021 dönemi itibarıyla VII-128-1 Pay Tebliği’nin (Tebliğ) 5. maddesinin 6. Fıkrasında belirtilen oranın üzerinde ilişkili taraflardan diğer alacak bakiyesi bulunmasına karşılık, ilişkili taraf şirketlerince yapılacak ödemeler sonrasında ilişkili taraflardan diğer alacak bakiyesi kalması halinde, Şirket paylarının halka arzında ortak satışı kapsamında Orhun Kartal tarafından satılacak paylar karşılığında elde edilecek fon ile Şirketin ilişkili taraflardan kalan diğer alacak bakiyelerinin fonun elde edilmesini takiben 2 iş günü içinde kapatılacağı, bununla birlikte Tebliğ’in bu ilgili hükmünün dolanılmasına yol açacak şekilde Şirketin tekrar alacaklı hale getirilmeyeceği, ayrıca ortak satışı kapsamında satılacak paylar karşılığında elde edilecek fonun ilişkili taraflardan diğer alacak bakiyelerinin kapatılmasında yetmemesi ve hala alacak bakiyesi kalması durumunda da kalan alacak bakiyesinin tamamının aynı sürede Orhun Kartal tarafından yapılacak ödemeler ile kapatılacağı hususunda Orhun Kartal ve Şirket tarafından 04.02.2022 tarihli taahhütname verilmiştir.

Bu halka arzda taahhüt Bu halka arzda taahhüt

Para ajansından abonelerine özel yeni uygulama!

Para ajansı olarak belli teknik analiz kriterleri çerçevesinde, işlem hacmi ve hareketli ortalamalara dayalı yükselişe başlayan hisse senetlerinin grafiklerinin yayınlanacağı bir analiz çalışması başlattık. Bu hisse senetlerinin sadece isimleri paylaşılacak, ayrıca teknik analiz ve yorum yapılmayacaktır.

Ayrıca kullanıcılarımıza ve abonelerimize özel bir çok sürpriz ve yeniliğe ulaşmak için bizleri takipte kalın.

Bu halka arzda taahhüt Bu halka arzda taahhüt Bu halka arzda taahhüt

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı 

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home

Liste sadece aplikasyon üzerinden paylaşılacaktır

rekor temettü rekor temettü rekor temettüBizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP