DOLAR 16,3347 1.52%
EURO 17,4653 0.89%
ALTIN 973,150,73
BITCOIN 4863382,92%
İstanbul
23°

AZ BULUTLU

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

bu hisse sert düştü borsa tarafından kısıtlama geldi!

Bu hisse sert düştü Borsa tarafından kısıtlama geldi!

ABONE OL
31/01/2022 20:35
bu hisse sert düştü borsa tarafından kısıtlama geldi!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul tarafından Kamuoyuna yapılan açıklamada son halka arzlardan biri olan bu hisseye çeşitli işlemlerde kısıtlama getirildiği bildirildi. Hangi hisseye tedbir geldi? Bu hisse sert düştü Borsa tarafından kısıtlama geldi! Kısıtlanan işlemler hangileri? Tüm detaylar haberimizde…

Bu hisse sert düştü Borsa tarafından kısıtlama geldi!

Günü taban kapatan PC İletişim’e Borsa İstanbul tarafından kısıtlamalar getirildi. Hangi işlemlerde PC İletişime tedbirler getirildi?

PCILT.E hissesine Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca Borsa İstanbul tarafından VBTS ( Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi) kapsamında 3 Mart 2022 tarihine kadar seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği bildirildi.


Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

Hisse Borsa İstanbul’da günü taban kapattı.B

VTBS Nedir?

Vtbs‘nin Açılımı Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi dir. Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Borsada bir hissenin fiyatı kısa bir zaman diliminde aşırı değişiklik gösterdiğinde devreye giren koruma sistemidir.

Açığa satış işlemi nedir?

Açığa satış işlemi, finansal tanımı ile Borsa İstanbul Pay Piyasasında yatırımcının sahip olmadığı sermaye piyasası enstrümanlarını ödünç olarak sonradan yerine koymak koşulu ile satmasını sağlayan emir türünü ifade eder

Açığa satış işlemini diğer emirlerden ayıran özellik emrin baştan verilirken açığa satış emri olarak verilmesidir. Bu arada satışa ilişkin takas yükümlülüğünün ödünç alınan sermaye piyasası araçları ile yerine getirilmesi de açığa satış sayılır.

Açığa satış işleminde yatırımcı; sahip olmadığı sermaye piyasası aracını ödünç olarak daha yüksek fiyattan satıp daha düşük fiyattan yerine koyma amacı ile işlem yapar. Fiyat beklenen yönde gelişirse aradaki fark kadar kar elde edilir. Fakat fiyat düşüş yönünde değil de yükseliş yönünde hareket etmişse bu sefer yükseliş yönünde oluşan fark kadar pozisyon zarar yazar.

osmanlı yatırım!
Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP