Bu hisse yarın temettü dağıtacak!

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Yarın temettü dağıtacak Borsa İstanbul’da bir çok hisse işlem görüyor ve bir çoğu yatırımcılarına kâr payı dağıtıyor yarın yatırımcısına temettü dağıtımı gerçekleştirecek… Temettü verimi ne kadar? Temettü oranı nedir? Bütün detaylar haberimizde…

Yarın temettü dağıtacak

Arsan Tekstil Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi

Sektör:  Tekstil ürünleri

Faaliyet Alanı:  Pamuk, yün ve kimyevi maddelerle iplik, ham bez, kaşarlı, apreli veya baskılı mamul bezler imal etmek, halı, kilim, kumaş, kadife ve tül gibi mamuller imal etmek, her türlü boya ve apre faaliyetinde bulunmak.

Pazar:  Yıldız Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUSIN, XTEKS, XTUMY, XYLDZ

Kayıtlı Sermaye:  400.000.000

Ödenmiş Sermaye:  153.000.000

Halka Arz Tarihi:  25.06.1998

Halka Açıklık Oranı (%):  44

Pay Başına Temettü (TL)0,0554 TL

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

Temettünün dağıtılacağı tarih, genel kurul onayının ardından hissedarlara duyurulur. Temettü dağıtımının yapılacağı günün sabahına kadar o şirketin hissesine sahip olan hissedarlar temettü dağıtımına katılabilirler. Temettü bedeli nakit şekilde, temettü dağıtacak olan şirketin hissedarlarının yatırım hesaplarına otomatik olarak aktarılır. Bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettü de yatırım hesabına doğrudan aktarılmaktadır.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster