DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467546-1,64%
İstanbul
24°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

bu hissede tedbir yarın kalkıyor!

Bu hissede tedbir yarın kalkıyor!

ABONE OL
26/08/2021 11:48
bu hissede tedbir yarın kalkıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu hissede tedbir kalkıyor Borsa İstanbul bir çok hisseye farklı yaptırımlar uygulayabiliyor. Borsa İstanbul’un tedbir uyguladığı hisselerde tedbirin ne zaman kalkacağı yatırımcılar için merak konusu. Bu hissede tedbir kalkıyor…

Bu hissede tedbir kalkıyor

EDIP

Şirket Adı:  Edip Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Sektör:  Bayındırlık ve İmar

Faaliyet Alanı:  Gayrimenkul imal ve inşası, ticareti, alımı-satımı, kiralanması, kiraya verilmesi vebunlar üzerinde her türlü projeler oluşturulması, işletilmesi ve Esas Sözleşmede yazılı diğer işler.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUHIZ, XTUMY, XSIST, XINSA, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  0

Ödenmiş Sermaye:  65.000.000

Halka Arz Tarihi:  18.01.1991

Halka Açıklık Oranı (%):  42

Başlangıç Tarihi: 27.07.2021

Bitiş Tarihi: 26.08.2021

Kredili Alım ve Açığa Satış / Emir Değiştirme Tedbiri

Brüt Takas Hisse Nasıl Satılır?

Brüt takasa alınan hisse sentelerinde Takasbank tarafından netleştirme uygulaması kaldırır ve bu hisselerin aynı gün veya günlük alım satımını yapılmasına izin verilmez. Brüt takas uygulaması kapsamındaki hisse senetlerini satmak isteyen yatırımcıların, takas tarihinde hisse senedi satışlarını karşılayacak miktardaki hisse senedini hesaplarında bulundurmaları zorunludur. Diğer bir deyişle brüt takas kapsamındaki hisselerin açığa satışına izin verilmez.

Brüt Takas Nasıl İşlem Yapılır?

Yatırımcıların takas tarihinde, satın aldıkları veya sattıkları hisselerden brüt takasa dahil olanlar için, hesaplarında hisse alım tutarı kadar nakit veya sattıkları hisse senedi miktarı kadar hisse senedini hesaplarında bulundurmaları gereklidir. Bu nedenle brüt takas uygulamasındaki bir hisse senedi ancak alındıktan bir gün sonra satılabilir ve söz konusu hisseler açığa satış işlemine kapalıdır.

Brüt takasa dâhil edilen hisselerin takas işlemi brüt takas haricindeki hisselerin takas işleminden farklı olarak netleştirmeye tabi tutulmaz. Buna göre, bir aracı kuruluş aynı tarihe brüt takasa alınan bir hisse senedinde hem alım hem de satım işlemi yaptıysa, satılan hisselerin toplam tutarı ve miktarı, alınan hisselerin toplam tutarı ve miktarında mahsup edilmez. Her işlemin takası, ödeme ve teslimatları ayrı ayrı yapılır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP