DOLAR 9,53090.34%
EURO 11,07600.17%
ALTIN 548,710,24
BITCOIN 560019-3,20%
İstanbul
15°

KAPALI

05:57

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bu iki hisse bu hafta temettü dağıtacak!

Bu iki hisse bu hafta temettü dağıtacak!

22 Eylül 2021 - 12:46 12:46
Bu iki hisse bu hafta temettü dağıtacak!
0

BEĞENDİM

Bu Hafta temettü dağıtacak Borsa İstanbul’da bir çok hisse işlem görüyor ve bir çoğu yatırımcılarına kâr payı dağıtıyor bu hafta yatırımcısına temettü dağıtımı gerçekleştirecek… Temettü verimi ne kadar? Temettü oranı nedir? Bütün detaylar haberimizde…

Bu hafta temettü dağıtacak

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş.

Sektör:  İlaç&Sağlık

Faaliyet Alanı:  Sağlık hizmetleri ile ilgili her türlü özel dal veya genel hastane, merkez, klinik, poliklinik açmak. Hastane bünyesinde veya ayrı bir yerde, laboratuvarlar, araştırma, teşhis ve tedavi merkezleri, sağlık konukevi, geriatri merkezi ve/veya rehabilitasyon merkezi açmak. Spor merkezi gibi yataklı veya yataksız sağlık kuruluşları tesis etmek, anahtar teslimi sağlık kuruluşları açmak. Bu konularda taahhüde girmek, kurulmuş sağlık tesislerinin işletmeciliğini üstlenmek veya bu tesisleri kiralamak, kiraya vermek, devralmak ve devretmek. b) Yurt içinde veya yurt dışında sağlık hizmetleri konusunda ticari faaliyette bulunmak. c) Yurt içinde ve yurt dışında her türlü tıbbi cihaz, donanım, kimyasal madde, ilaç ve sarf malzemesi ürünlerinin imalatını, montajını, nakliye işlemini ve pazarlamasını yapmak. Bunların iç ve dış ticaretini, alım satımını, ithalat ve ihracatını yapmak. Bu konularda taahhütlere girmek, danışmanlık ve know-how hizmetleri vermek. Bu konularda distribütörlük almak ve vermek.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUHIZ, XTUMY, XSANK, XTMTU, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  200.000.000

Ödenmiş Sermaye:  36.000.000

Halka Arz Tarihi:  25.01.2011

Halka Açıklık Oranı (%):  66

Pay Başına Temettü (TL)0,0944 TL

Lüks Kadife Ticaret Ve Sanayii A.Ş.

Sektör:  Tekstil ürünleri

Faaliyet Alanı:  Her cins kadife başta olmak üzere tüm tekstil ürünleri ile ilgili üretim tesisleri kurmak ve işletmek, makine, tesis, teçhizat yedek parça, alet ve benzerlerini satın almak, ithal etmek, imal etmek.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUSIN, XTEKS, XTUMY, XSKAY, XKOBI, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  30.000.000

Ödenmiş Sermaye:  10.000.000

Halka Arz Tarihi:  29.04.1991

Halka Açıklık Oranı (%):  16

Pay Başına Temettü (TL):  0,1275 TL

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

Temettünün dağıtılacağı tarih, genel kurul onayının ardından hissedarlara duyurulur. Temettü dağıtımının yapılacağı günün sabahına kadar o şirketin hissesine sahip olan hissedarlar temettü dağıtımına katılabilirler. Temettü bedeli nakit şekilde, temettü dağıtacak olan şirketin hissedarlarının yatırım hesaplarına otomatik olarak aktarılır. Bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettü de yatırım hesabına doğrudan aktarılmaktadır.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP