DOLAR 18,0932 0.02%
EURO 18,2792 -0.05%
ALTIN 1.020,03-0,12
BITCOIN 414925-1,50%
İstanbul
28°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu şirket 19 milyonluk bedelsiz pay dağıtıyor. tarih kesinleşti!

Bu şirket 19 milyonluk bedelsiz pay dağıtıyor. Tarih kesinleşti!

ABONE OL
20/07/2022 19:22
bu şirket 19 milyonluk bedelsiz pay dağıtıyor. tarih kesinleşti!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamuoyuna yapılan açıklamada kar payından bedelsiz pay alma tarihlerinin kesinleştiği bildirildi. Bu şirket 19 milyonluk bedelsiz pay dağıtıyor. Tarih kesinleşti!

Bu şirket 19 milyonluk bedelsiz pay dağıtıyor. Tarih kesinleşti!

BİLİCİ YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. BLCYT

Mevcut 81.000.000.-TL olan çıkarılmış sermayemizin, tamamı 2021 yılı karından karşılanmak suretiyle 100.000.000.-TL’ye çıkarılmasına (bedelsiz artış oranı %23,45679) ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvurunun onaylanmış olup, ihraç edilecek paylarla ilgili Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım Başlangıç Tarihi 21.07.2022 olarak belirlenmiştir.

Ödeme Tarihi25.07.2022 * Sermaye artırımı varsa yeni payların, payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına gireceği, sermaye azaltımı varsa hesaplarından çıkacağı tarih.
Kayıt Tarihi22.07.2022 * Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih.

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 1 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

milyonluk temettü tarihi

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı 

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home

Liste sadece aplikasyon üzerinden paylaşılacaktırBizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP