DOLAR 17,9550 -0.03%
EURO 18,2459 -0.11%
ALTIN 1.026,13-0,14
BITCOIN 435020-0,80%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu şirket 75.5 milyon değerinde bedelsiz sermaye artırıyor!

Bu şirket 75.5 milyon değerinde bedelsiz sermaye artırıyor!

ABONE OL
05/07/2022 13:27
bu şirket 75.5 milyon değerinde bedelsiz sermaye artırıyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da işlem gören bu hisse yüzde 152 oranında bedelsiz sermaye artırım kararı verdiğini açıkladı. Sermaye artırım kararı veren şirket? Bu şirket 75.5 milyon değerinde bedelsiz sermaye artırıyor!

Bu şirket 75.5 milyon değerinde bedelsiz sermaye artırıyor!

Megap Şirketi yaptığı açıklamada 14 Haziranda SPK’ya başvurduğunu sermayesini %152 oranında artıracağını ve gerekli değişikliklerin yapıldığını kamuoyuna bildirdi.

Sermaye Piyasası Kurulu’na 14.06.2022 tarihinde yapmış olduğu Bedelsiz Sermaye Artırımı başvurusuna ilişkin sermayeye eklenecek iç kaynaklar dağılımı toplam rakam aynı kalmak suretiyle TTK-519 kapsamında güncellenmiştir.


MEGA POLİETİLEN KÖPÜK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. MEGAP

milyon değerinde
Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL)1.000.000.000
Mevcut Sermaye (TL)49.441.217
Ulaşılacak Sermaye (TL)125.000.000
milyon değerinde

Bedelsiz sermaye artırımı ne demektir?

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin kendi iç kaynaklarını kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından herhangi bir bedel istemeden hisse senedi dağıttıkları bir sermaye artırımıdır. Bu sermaye artırımı şirketler için finansman sağlamaz fakat bazı sebepler şirketleri bedelsiz sermaye artırımı yapmaya teşvik eder. Örneğin, duran varlık karlarından elde edilen sermaye artırımlarıyla şirket vergi avantajına sahip olabilir veya enflasyon nedeniyle şirket sermayesi kritik bir seviyeye gerilediyse sermayeyi ayaklandırmak adına bedelsiz sermaye artırımı uygulanabilir.

Bu uygulama, şirketlerin piyasa değerleri üzerinde bir etkide bulunmaz. Fakat bunun hisse senedi fiyatları üzerindeki etkisi genel olarak tartışmalı bir konu. Genel kanı, sermaye artırımı haberinin çıkmasıyla uygulandığı günler arasında hisse fiyatlarının olumlu etkilendiği, fakat ardından fiyatların düşük performans göstermeye meyilli olduğu yönündedir.

Borsa İstanbul’da işlem gören bu hisse yüzde 152 oranında bedelsiz sermaye artırım kararı verdiğini açıkladı. Sermaye artırım kararı veren şirket?

Para ajansından abonelerine özel yeni uygulama!

Para ajansı olarak belli teknik analiz kriterleri çerçevesinde, işlem hacmi ve hareketli ortalamalara dayalı yükselişe başlayan hisse senetlerinin grafiklerinin yayınlanacağı bir analiz çalışması başlattık. Bu hisse senetlerinin sadece isimleri paylaşılacak, ayrıca teknik analiz ve yorum yapılmayacaktır.

Ayrıca kullanıcılarımıza ve abonelerimize özel bir çok sürpriz ve yeniliğe ulaşmak için bizleri takipte kalın.

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı 

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP