DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 3226730,77%
İstanbul
26°

AZ BULUTLU

KALAN SÜRE

bu şirket bugün pazar değiştiriyor hissede hareketlilik!

Bu şirket bugün pazar değiştiriyor Hissede hareketlilik!

ABONE OL
06/05/2022 09:37
bu şirket bugün pazar değiştiriyor hissede hareketlilik!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Payları Yakın İzleme Pazarında işlem gören bu şirket bugün pazar değişikliğine gidileceğini ve artık Alt Pazar’da işlem göreceğini KAP’a bildirdi. Hisse fiyatı söz konusu haber sonrası dün kapanışla tavan olan Denge Yatırım hissede hareketlilik devam ediyor.

Bu şirket bugün pazar değiştiriyor Hissede hareketlilik Pazar değişiklik haberi sonrası tavan olan hissede neler oluyor? Tüm detaylar…

Denge Yatırım Holding tarafından yapılan KAP duyurusunda şu ifadelere yer verildi.

Payları Borsamız Yakın İzleme Pazarı’nda (YİP) işlem gören Denge Yatırım Holding A.Ş. (DENGE.E), 06/05/2022 tarihinden itibaren (BUGÜN) Alt Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır.

Hisse dün tavan kapattı

Bu şirket bugün pazar değiştiriyor

Denge Holding Hakkında

DENGE YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ, Türkiye merkezli bir yatırım holding şirketidir. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren Dng Dış Ticaret AŞ adında %99,6’sına sahip olduğu bir iştiraki ve finansal hizmetlerle uğraşan Toma Finance Ltd adında %99,98’ine sahip olduğu bir iştiraki vardır. İlişkili olduğu ve %2’sine sahip olduğu Bor Banka DD Sarajevo, bankacılık ve finans hizmetleri ile uğraşmaktadır.

özsermayesi eksiye düşmüş ve 3'te 2 oranında kaybetmiş olan şirketler foto  haber - borsagündem.com

Yakın İzleme Pazarı nedir?

Yakın izleme pazarındaki bir hisse senedine sahipseniz biraz tehlikeli bir pazardasınız diyebiliriz. Nedeni ise ilk olarak bu grupta işlem gören şirketler tarafından kamunun zamanında, tam, sürekli olarak aydınlatılmaması. İkinci olarak bu şirketlerin mevcut düzenlemelere uyum konusunda gerekli özenin gösterilmemesi, yatırımcıların haklarının korunmaması ve kamu yararı gereği paylarının Borsa İstanbul kotundan çıkarılması sonucunu doğurabilecek gelişmelerin oluşması.

İşte Borsa İstanbul bu tür bir durum karşısında yatırımcıyı korumak adına bu gruptaki hisseleri özel olarak gözlem altında tutuyor ve yatırımcıyı koruma altında tutmaya çalışıyor

Yakın izleme pazarındaki hisselerde açığa satış, brüt takas uygulaması, devre kesici gibi uygulamalar yok. 5 kez tek fiyat uygulamasına tabidir. Yani sürekli işleme de tabi değildir. İstediğiniz saatte alıp satamıyorsunuz. Aşağıdaki tablolardan bu saatleri kontrol edebilirsiniz.

Yakın İzleme Pazarı İşlem Saatleri

yakın izleme pazarı işlem saatleri
Bu şirket bugün pazar değiştiriyor

Alt Pazar nedir?

Alt Pazar, Borsaya ilk kotasyonda halka arz edilen kısmının piyasa değeri 75 milyon TL – 40 milyon TL arasında olan payların işlem göreceği Pazardır. Kotasyon Yönergesine göre Yıldız Pazar, Ana Pazar ve Alt Pazar‘dan çıkarılma sonucunu doğuracak gelişmelerin oluştuğu ortaklıkların paylarının işlem gördüğü Pazardır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın Bu şirket bugün pazar değiştiriyor

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • denge

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP