DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4706231,79%
İstanbul
26°

AÇIK

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

bu şirket dev temettü kararı aldı! tam %215

Bu şirket dev temettü kararı aldı! TAM %215

ABONE OL
01/03/2022 19:53
bu şirket dev temettü kararı aldı! tam %215
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirket dev temettü kararı aldı! TAM %215! Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile son dakika temettü kararını duyurdu. Yapılan açıklama ve daha fazlası haberimizde…

Bu şirket dev temettü kararı aldı! TAM %215

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, temettü dağıtımı yapılmadan en az 2 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, temettü verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt temettü miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde temettü geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde temettü dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Bu şirket dev temettü kararı aldı! TAM %215

Nuh Çimento #NUHCM KAP’a yaptığı açıklama ile temettü kararını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre şirket 30 Mart’ta pay başına 1,93 TL temettü ödeyecek.

Yapılan açıklamanın detayları;

Nuh Çimento Sanayi A.Ş. yönetimi tarafından hazırlanan ve DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi tarafından denetlenen, 1 Ocak 2021 – 31 Aralık 2021 hesap dönemine ilişkin, TMS/TFRS esasına göre hazırlanan finansal tablolar ile yasal kayıtlara göre oluşan finansal tabloların incelenmesi sonucunda ekte yer alan kar dağıtım tablosunda görüldüğü üzere;


2021 yılı yasal kayıtlara göre hazırlanan Solo Gelir Tablosu Net Karı 372.754.884 TL üzerinden; Şirket Esas Sözleşmesi ve SPK Mevzuatı gereği, karın dağıtımının Olağan Genel Kurul’a önerilmesine,


Türk Ticaret Kanunu’nun 519. maddesi uyarınca ayrılması gereken %5 oranındaki genel kanuni yedek akçenin, 31.12.2021 itibariyle VUK kayıtlarında mevcut kanuni yedek akçe tutarı sermayenin %20’lik sınırına ulaştığı için 2021 yılı için ayrılmaması,


Kâr payı ödeme tarihinin 28 Mart 2022 olarak belirlenmesinin;


24 Mart 2022 tarihinde yapılacak Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda ortaklarımızın onayına sunulmasına karar verilmiştir.

2022 TEMETTÜ TAKVİMİNE BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ…

dev temettü kararı

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP