DOLAR 17,9155 -0.21%
EURO 18,3161 0.06%
ALTIN 1.031,670,05
BITCOIN 416800-3,81%
İstanbul
32°

AZ BULUTLU

KALAN SÜRE

bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı!

Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı!

ABONE OL
29/06/2022 16:06
bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbulda işlem gören bu şirket temettü dağıtmayacağını açıklayarak yatırımcısını üzdü! Hangi şirket neden temettü dağıtmıyor? İşte tüm detaylar haberimizde…

Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı!


POLİTEKNİK METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. POLTK şirketinin yaptığı KAP açıklamasına göre;

Kar Payı Dağıtım Tablosu Açıklamaları
Şirketimizin 29.06.2022 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında; 01 Ekim 2021 – 31 Aralık 2021 tarihli hesap dönemi için kâr payı dağıtılmamasına ilişkin tavsiye kararının Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar vermiştir.Pay sahipleri ve Kamunun bilgisine sunarız.

Temettü nedir?

Temettü şirket hissedarlarına ortaklık payları oranında kar payı dağıtılmasıdır. Yıllık bilançoya göre belirlenen net kardan ya da bunun için ayrılmış yedek akçelerden dağıtılabilir. Kar payının dağıtılmasına anonim şirketlerde genel kurul karar verir. Ana sözleşmeye konulacak bir maddeyle, bazı pay tiplerine temettü ile ilgili olarak ayrıcalık tanınabilir. Böyle durumlarda, kar dağıtılırken yapılan ayrıcalıklarla ilgili oranlar dikkate alınmaktadır.

Şirketlerin temettü dağıtım tarihleri ise, değişkenlik göstermekle birlikte genellikle ikinci çeyrek içerisinde gerçekleşmektedir. Temettü hakkı kazanmak için şirket genel kurulunda belirlenen temettü dağıtım tarihinde ilgili hisse senetlerine sahip olmanız yani şirkete ortak olmanız ve kar payı alma hakkı kazanmanız gerekir. Temettü dağıtım tarihleri önceden BIST’te bildirilir ve kamuoyuna duyurulur. Bu tarihten bir gün önce hisse senedine yatırım yapmanız dahi temettü almanız için yeterlidir.

Nakit temettü alabilmeniz için temettünün dağıtılacağını gün hesabınızda hisse senetlerinin bulunması gereklidir. Alacağınız nakit miktar, şirketin önceden açıkladığı hisse başına net temettü tutarına ve elinizde bulunan hisse senedi adedine bağlıdır. Örnek olarak X şirketi hisse başına 1 TL net temettü ödeyeceğini açıkladı ve portföyünüzde X hissesinden 3.000 adet var. 3.000 TL’niz temettü ödeneceği tarihten iki gün sonra hesabınıza geçecektir. Temettünün dağıtılacağının açıklandığı tarihte hisse senedi fiyatı ödenen temettü miktarı kadar düşer.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi paraajansı 

BURAYA TIKLAYARAK MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ => MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREREK ÖZEL HABERLERE ANINDA HABERDAR VE SÜRPRİZ ÖDÜLLERE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

paraajansı Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı! Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı!

  • Temettü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP