DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4744471,30%
İstanbul
29°

AÇIK

17:05

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

bu şirket temettü dağıtmayacak!

Bu şirket temettü dağıtmayacak!

ABONE OL
30/04/2022 17:05
bu şirket temettü dağıtmayacak!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Kamu Aydınlatma platformunda yaptığı açıklamada bu şirket temettü dağıtmayacağını duyurdu!

Bu şirket temettü dağıtmayacak!

BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. (BIOEN) açıklama yaptı!

Şirketimizin 01.01.2021-31.12.2021 hesap dönemine ait konsolide bilançolarında yer alan ana ortaklık payına düşen dönem karı olan 3.786.438 TL’nin geçmiş dönem karlarına ilave edilerek kar dağıtımı yapılmaması hususu Genel Kurul tarafından kabul edilmiştir.

İşbu açıklamanın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Bu şirket temettü dağıtmayacak!

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Bu şirket temettü dağıtmayacak!

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!
Bu şirket temettü dağıtmayacak!

Şirket hakkında

Yakıt ve tedarik tesisleri yatırımında bulunmaktadır. Şirket, Türkiye genelinde faaliyette olan ve inşaatı devam eden toplam 118.4 MWe lisanslı, 2,4 MW lisansız biyokütle/biyogaz enerji santrali ile faaliyette bulunmaktadır. 31.12.2020 tarihi itibari ile işletmede olan Şirket santrallerinin kurulu gücü 55,8 MWe olup bunun 54,4 MWe’ i biyogaz santrallerinden ve 1,4 MWe’i biyokütle santrallerinden oluşmaktadır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Bu şirket temettü dağıtmayacak!

paraajansı Bu şirket temettü dağıtmayacak!

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • Temettü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP