DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 3217480,15%
İstanbul
31°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu şirket temettü dağıtmayacak! yatırımcılarını üzdü?

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Yatırımcılarını üzdü?

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Şirket KAP'a yaptığı açıklama ile temettü dağıtmayacağını duyurdu. Yapılan açıklama ve daha fazlası haberimizde...

ABONE OL
15/10/2021 10:43
bu şirket temettü dağıtmayacak! yatırımcılarını üzdü?
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile temettü dağıtmayacağını duyurdu. Yapılan açıklama ve daha fazlası haberimizde…

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Yatırımcılarını üzdü?

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

Süreç İptal Nedeni
2017 ve 2018 yıllarına ilişkin kar payı dağıtım işlemlerinin görüşüleceği genel kurul toplantılarının mahkeme tarafından kayyım olarak atanan Sn. Hasan Alevli’nin almış olduğu karar çerçevesinde 17.02.2020 tarihinde iptal edilen Genel Kurul sürecinin bir parçası olduğu halde kar payı dağıtım süreci iptal edilmeyip askıda kalmıştır. 2019 2020 yıllarına ilişkin yeni sürecin başlatılabilmesi için askıda kalan bu süreç iptal edilmiştir. 29.02.2020 tarihinde gerçeleştirilen Genel Kurul toplantısının tutanaklarına ve haziruna ilişkin bilgiler 02.03.2020 tarihli (https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/823225) KAP açıklamasında yer almaktadır.
İptal Edilen Süreç
Kar Payı Dağıtım

Borsa İstanbul’dan bu hisseye tedbir kararı!

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. (#KERVN) payında 07/10/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle “Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması” ile “Piyasa Emri ve Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması” önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 05/11/2021’dir.

VTBS Nedir?

Vtbs‘nin Açılımı Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi dir. Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Borsada bir hissenin fiyatı kısa bir zaman diliminde aşırı değişiklik gösterdiğinde devreye giren koruma sistemidir.

Açığa satış işlemi nedir?

Açığa satış işlemi, finansal tanımı ile Borsa İstanbul Pay Piyasasında yatırımcının sahip olmadığı sermaye piyasası enstrümanlarını ödünç olarak sonradan yerine koymak koşulu ile satmasını sağlayan emir türünü ifade eder.

Açığa satış işlemini diğer emirlerden ayıran özellik emrin baştan verilirken açığa satış emri olarak verilmesidir. Bu arada satışa ilişkin takas yükümlülüğünün ödünç alınan sermaye piyasası araçları ile yerine getirilmesi de açığa satış sayılır.

Açığa satış işleminde yatırımcı; sahip olmadığı sermaye piyasası aracını ödünç olarak daha yüksek fiyattan satıp daha düşük fiyattan yerine koyma amacı ile işlem yapar. Fiyat beklenen yönde gelişirse aradaki fark kadar kar elde edilir. Fakat fiyat düşüş yönünde değil de yükseliş yönünde hareket etmişse bu sefer yükseliş yönünde oluşan fark kadar pozisyon zarar yazar.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi –

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • Temettü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP