DOLAR 13,67811.36%
EURO 15,43541.39%
ALTIN 786,151,53
BITCOIN 672687-4,73%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bu şirket yarın temettü dağıtıyor! Nasıl alırım?

Bu şirket yarın temettü dağıtıyor! Nasıl alırım?

22 Eylül 2021 - 16:08 16:08
Bu şirket yarın temettü dağıtıyor! Nasıl alırım?
0

BEĞENDİM

Bu şirket yarın temettü dağıtıyor! Borsa İstanbul’da bir çok hisse işlem görüyor ve bir çoğu yatırımcılarına kâr payı dağıtıyor peki yarın temettü dağıtacak şirket hangisi? Nasıl alırım?

Bu şirket yarın temettü dağıtıyor! Nasıl alırım?

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, temettü dağıtımı yapılmadan en az 2 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, temettü verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt temettü miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde temettü geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde temettü dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Lüks Kadife

#LUKSK Lüks Kadife

Hisse başına 0.13 TL!

Şirket tarafından yapılan açıklama;

Yönetim Kurulumuzun 17.03.2021 tarih ve 11-2021 sayılı kararına istinaden; Şirket 2020 yılı finansal tablolarına göre 6.301.644,00 TL konsolide dönem kârı elde edilmiştir.

Bu doğrultuda; hesaplanan 2020 yılı konsolide dönem kârından genel kanuni yedek akçe ve yasal yükümlülükler düşüldükten sonra kalan 4.617.615,22 TL tutarındaki net dağıtılabilir dönem kârının brüt olarak 3.000.000 TL‘sinin hissedarlara nakit kar payı olarak dağıtılması, kalan bakiyenin Olağanüstü Yedek olarak ayrılması ve kar dağıtımına ilişkin ödeme takviminin belirlenmesi konusunda Yönetim Kurulu’nun yetkilendirilmesi hususu 27.04.2021 tarihinde yapılan 2020 yılı Olağan Genel Kurul’unda görüşülmüş ve oy birliği ile kabul edilmiştir.”

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Şahin İNCESÖZ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP