DOLAR 15,9773 0.82%
EURO 16,9189 0.44%
ALTIN 947,240,74
BITCOIN 4823643,38%
İstanbul
17°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

bu şirketten hissedarlarına 35 milyonluk kar payı dağıtma kararı !
  • Para Ajansı
  • Ekonomi
  • Bu şirketten hissedarlarına 35 milyonluk kar payı dağıtma kararı !

Bu şirketten hissedarlarına 35 milyonluk kar payı dağıtma kararı !

ABONE OL
11/03/2022 16:36
bu şirketten hissedarlarına 35 milyonluk kar payı dağıtma kararı !
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz işlemleri geçtiğimiz yılın son dönemlerinde tamamlanan bu şirket 2021 karından ortaklarına 35 milyonluk kar payı dağıtma kararı verdi

Halka arz işlemleri geçtiğimiz yılın son dönemlerinde tamamlanan bu şirket 2021 karından ortaklarına 35 milyonluk kar payı dağıtma kararı verdi

KONYA KAĞIT #KONKA tarafından yapılan açıklamaya göre şu ifadelere yer verildi

2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında görüşülmek üzere;

Şirket tarafından Türk Ticaret Kanunu (TTK) ve Sermaye Piyasası Kanunu (SerPK) hükümleri çerçevesinde Türkiye Muhasebe Standartları / Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına (TMS/TFRS) uyumlu hazırlanmış Bağımsız Denetimden geçmiş, 01.01.2021-31.12.2021 hesap dönemine ait Konsolide Olmayan Finansal Tablolara göre; Esas Faaliyet Karı, Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler / Giderler, Sürdürülen Faaliyetler “Ertelenmiş Vergi Geliri” ve “Dönem Vergi Gideri” ile birlikte dikkate alındığında 402.983.994.-TL Dönem Net Karı elde edilmiştir. TTK ve Vergi Usul Kanunu (VUK) hükümlerine göre düzenlenmiş yasal kayıtlara göre 01.01.2021-31.12.2021 hesap döneminde oluşan Ticari kar ve tahakkuk eden Kurumlar Vergisi dikkate alındığında 190.174.765,47-TL tutarında “Vergi Sonrası Dönem Net Karı” meydana gelmiştir.

TTK’nın kar payını düzenleyen 470.maddesinde yer alan “kar payı ancak safi kardan dağıtılabilir” hükmü ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kar Payı rehberinin 7.maddesinde “Dağıtılması öngörülen kar payı tutarının tamamı, ancak yasal kayıtlarda (VUK’a göre tutulan kayıtlarda) mevcut net dağıtılabilir kardan veya diğer kaynaklardan karşılanabildiği sürece dağıtılabilecektir. Bir başka deyişle, dağıtılacak kar payı tutarında üst sınır, yasal kayıtlarda yer alan ilgili kar dağıtım kaynaklarının dağıtılabildiği tutardır” denilmek suretiyle kar dağıtımı yapılabilmesi için VUK hükümlerine göre hesaplanan mali tablolarda dağıtılabilecek karın olması gerektiği belirtilmiştir.

Bu hüküm ve açıklamalara çerçevesinde, VUK hükümlerine göre düzenlenen mali tablolarda 2021 hesap döneminde 190.074.765,47.-TL “Dönem Net Karı” oluşması nedeni ile Yönetim Kurulu’nun 21 Şubat 2022 tarihli toplantısında, Şirket kar dağıtım politikasına uygun olarak Esas Sözleşmenin 14.maddesine istinaden dağıtılabilir karın %20’sinin Genel Kurul Toplantısının tescil edildiği ayı takip eden 2.ayın sonuna kadar nakden ödenmesi teklifinin Yönetim Kurulu tarafından 2021 Yılı Olağan Genel Kurulu’na sunulması kararlaştırılmıştır.

Dağıtılması teklif edilecek kar tutarı dönem karından vergi ve diğer yasal yükümlülükler ile ayrılması gereken yedekler ve şarta bağlı olarak bilançonun pasifinde özel fon olarak tutulması gereken istisna kazançlar düşüldükten sonra 6.500.000.-TL’si 1.Temettü, 28.371.867,65.-TL’si 2.Temettü olmak üzere toplam 34.871.867,61.-TL’dir. Bu husus Yönetim Kurulu tarafından Genel Kurul bilgisine sunulacaktır.

35 milyonluk kar payı

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, temettü dağıtımı yapılmadan en az 2 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz. Temettü verimi göz doldurdu

Merak edilen bir diğer konu da, temettü verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt temettü miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde temettü geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde temettü dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz. Temettü verimi göz doldurdu

konya kağıt halka arz oluyor - haber full
35 milyonluk kar payı

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Temettü verimi göz doldurdu

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

kongaz - konya kağıt a.ş. | facebook
35 milyonluk kar payı

Genel Müdür’ün Mesajı

Cemalettin Tunç Efe

Konya Kağıt San. ve Tic. A.Ş. sektöründe 32 yıllık geçmişi, bilgi birikimi, etik değerlere bağlılığı, insan ve hayvan haklarına saygılı yaklaşımı, çevre duyarlılığı yüksek, kendini sürekli eğiten ve günün şartlarına göre ye­nileyen, teknolojik bilgi birikimi üst seviyede, yetiştirdiği güçlü kadrosuyla birlikte hissedip düşünebilen, çalıştığı yayınevi ve matbaaları iş ortakları olarak gören ve onlara yönelik özel ürün üreterek değer artışı yaratan bir anlayışla hizmet vermektedir.

Fütürolojik yaklaşımlarla geleceği hayal edip, bunu de­ğişik senaryolarla analiz ederek, gelecekteki olası ge­lişme ve dünya trendlerini öngörerek stratejilerimizi be­lirlemekteyiz. Bu bize gelişim ve değişim konusunda hızlı adaptasyon ve esneklik kazandırmaktadır.

Konya Kağıt A.Ş. FSC® -CoC Forest Stewardship Council® bel­gesine sahip olup, bu belge ile doğal ormanlan korumayı ve or­man yaşamının ve ekosistemin bozulmasını engellemeyi, çevreye zararlı böcek ilacı kullanımını azaltmayı, genetiği değiştirilmiş ağaç kullanmamayı, ormanların çevresinde yaşayan yerel halkların yaşa­mına, bitki ve hayvan haklarına saygılı olacağını taahhüt etmiştir.
İhracat stratejimiz “Global Düşün, Yerel Uygula” dır.

kombassan'ın i̇smi konya kağıt oldu - geri dönüşüm ekonomisi dergisi
35 milyonluk kar payı


Kağıt üretimlerimizin % 97’sini kopuksuz bobin olarak üretmekte ve kendi rekorlarımızı yenilemekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. “

Bir ülkenin kalkınması için en öncelikli konu eğitim ve donanımlı insan gücüdür. Bugün dünyada eğitime yatırılan paradan daha hızlı geri dö­nüşü olan başka bir ürün veya hizmet yoktur.

Ülkemizin geleceği eğitimli, yetişmiş genç nüfuslu olacak ise. “KAĞIT SANAYİ’ bunun vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın  35 milyonluk kar payı 35 milyonluk kar payı 35 milyonluk kar payı

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • konka

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP