DOLAR 17,9464 -0.05%
EURO 18,3710 0.37%
ALTIN 1.034,560,33
BITCOIN 419757-3,07%
İstanbul
29°

AZ BULUTLU

KALAN SÜRE

bu şirketin halka arzına spk izin vermedi!

Bu şirketin halka arzına SPK izin vermedi!

ABONE OL
15/06/2022 11:56
bu şirketin halka arzına spk izin vermedi!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz aylarda halka arz olmak ve Borsa’da işlem görmek için başvuruda bulunan bu şirketin halka arzına SPK izin vermedi. SPK tarafından uygun bulunmayan bu halka arz hangisi?

Bu şirketin halka arzına SPK izin vermedi SPK tarafından uygun bulunmayan bu halka arz hangisi şirket tarafından ne açıklama yapıldı?

Söktaş’ın (#SKTAŞ) yüzde 84 hissedarı olduğu Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş.‘nin (Efeler Çiftliği)’nin halka arzına SPK olumlu bakmadı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Söktaş yaptığı açıklamada, SPK’nın söz konusu halka arz başvurusunu uygun bulmadığını yatırımcıyla paylaştı.

Söktaş, daha uygun koşullar oluştuğunda halka arz başvurusunu tekrar gündeme getireceğini ifade etti. Mevcut yüksek enflasyon ortamının yarattığı ekonomik ve piyasa koşullarına işaret eden Söktaş, uygun şartların gelişmesi halinde halka arzı tekrar gündeme getirmek istiyor.

Bu şirketin halka arzına

Şirket tarafından yapılan Kap duyurusunda şu bilgilere yer verildi

08.03.2022 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasında Şirketimizin %84 oranında bağlı ortaklığı Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş.’nin (“Efeler Çiftliği”) halka arzına ilişkin başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu’na (“SPK”) yapıldığını duyurmuştuk. Söz konusu halka arz başvurumuzun mevcut aşamada uygun bulunmadığı hususu SPK’nın 14.06.2022 tarihli yazısı ile Şirketimize bugün (14.06.2022) tebliğ edilmiştir.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra; yüksek enflasyon ortamının yarattığı mevcut ekonomik koşullar ve piyasa koşulları da göz önünde bulundurulduğunda, halka arz fiyatı ve yatırımcı talebi açısından daha elverişli bir ortamın oluşması durumunda yatırımcılarımızın menfaatini de gözeterek halka arz konusu tekrar değerlendirilecektir. Söktaş Grup olarak yatırımcılarımıza değer yaratma hedefimiz doğrultusunda; AB standartlarında üretim yapan ve Türkiye’nin en büyük çiğ süt üretim tesislerinden birisi olan Efeler Çiftliği, çiğ süt ve katma değerli süt ürünleriyle karlı bir şekilde büyümeye devam edecektir.

Efeler Çiftliği halka arz detayları nasıldı?

Halka Arz Fiyatı/Aralığı :3,38 TL
Dağıtım Yöntemi :Eşit Dağıtım
Pay :34,600,000 Lot
Aracı Kurum :İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Bist Kodu :EFELR
Pazar :Ana Pazar
Bu şirketin halka arzına
Bu şirketin halka arzına

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/ 

  • efeler

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP