DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321212-1,45%
İstanbul
26°

AZ BULUTLU

KALAN SÜRE

bu şirketin tahsisli sermaye artırım talebi spk’dan ret yedi !

Bu şirketin tahsisli sermaye artırım talebi SPK’dan ret yedi !

ABONE OL
03/12/2021 10:15
bu şirketin tahsisli sermaye artırım talebi spk’dan ret yedi !
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da faaliyet gösteren birçok şirket sermaye artırım başvurusunda bulunuyor Önceki tarihlerde tahsisli sermaye artırım talebinde bulunan bu şirket SPK’dan ret yedi ! Hangi şirket?

Tahsisli sermaye artırım ret yiyen şirket Marka Yatırım Holding. #MARKA

Dün akşam yayınlanan SPK bülteninde konuya ilişkin yapılan açıklamanın detaylarına göre

Marka Yatırım Holding A.Ş.’nin 100.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 20.990.000 TL olan çıkarılmış
sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle, Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenecek pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle 25.010.000 TL satış bedeli karşılığı belirlenecek nominal tutarda artırılması nedeniyle ihraç edilecek ve tahsisli olarak 36 kişiye alacakları karşılığı satılacak paylara ilişkin ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talebi olumsuz karşılanmıştır.

Marka Yatırım Holding

Finans, medya, marka danışmanlığı, perakende, organizasyon emlak, gıda, kozmetik, teknoloji ve hizmet sektörlerinde faaliyetlerini sürdüren Marka Yatırım Holding, dinamik yapısının sağladığı avantajı ile çatısı altında bulunan firmaları küresel bir oyuncu yapmayı hedeflemektedir.

Tahsisli sermaye artırımı nedir?

1-      Tahsisli sermaye artırımı ne demektir?

            Halka açık ortaklıklarca (kitle fonlaması platformları aracılığıyla para toplayanlar hariç olmak üzere, payları halka arz edilmiş olan veya halka arz edilmiş sayılan anonim ortaklıklar) halka arz edilmeksizin sermaye piyasası araçlarının doğrudan yurt dışında ve/veya yurt içinde yerleşik kişilere borsa dışında tahsisli olarak ya da borsada toptan satışı ile yapılan bedelli sermaye artırımıdır. Şarta bağlı sermaye artırımı yolu ile yapılacak pay satışları da tahsisli satış niteliğindedir.

2-      Hangi şirketler tahsisli sermaye artırımı kararı alabilir?

            Kitle fonlaması platformları aracılığıyla para toplayanlar hariç olmak üzere, payları halka arz edilmiş olan veya halka arz edilmiş sayılan ve payları borsada işlem gören veya görmeyen anonim ortaklıklar sermaye artırım kararı alabilirler.

3-      Tahsisli sermaye artırımında karar alma organı hangisidir?

            Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği (II-18.1) hükümlerine göre; Kayıtlı sermaye sisteminde, yönetim kurulu, TTK’nın esas sermayenin artırılmasına ilişkin hükümlerine bağlı kalmaksızın esas sözleşmede tespit edilen kayıtlı sermaye tavanına kadar sermayeyi artırmaya yetkilidir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi paraajansı 

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • marka

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP