DOLAR 17,9622 0%
EURO 18,2596 -0.03%
ALTIN 1.028,300,06
BITCOIN 431446-3,42%
İstanbul
24°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu şirketten %128 dev bedelsiz kararı geldi! hisse tavana vurdu!

Bu şirketten %128 dev bedelsiz kararı geldi! Hisse tavana vurdu!

ABONE OL
01/06/2022 12:57
bu şirketten %128 dev bedelsiz kararı geldi! hisse tavana vurdu!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirketten %128 dev bedelsiz kararı geldi! Hisse tavana vurdu Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile genel kurulda bedelsiz sermaye artırımı kararı verildiğini duyurdu. Yapılan açıklama ve daha fazlazı haberimizde…

#SANFM Sanifoam %128 dev bedelsiz sermaye artırımı kararı geldi! Hisse tavana vurdu!

Bedelsiz Sermaye Artırımı

Şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü vb) Kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ilave kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür. Hesaplara otomatik olarak yansıtılır. Yatırımcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Kayıtlı sermaye sisteminde bedelsiz hisse senetleri, sermaye artırımına gidilen günden (T+2) iki iş günü sonra hesabınıza geçer.

Bedelli sermaye artırımı?

Bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin arttırılmasıdır. Sermaye artırımına katılmak istemeyen pay sahipleri rüçhan haklarını “Bist Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı” aracılığı ile satabilirler. Bedelli Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılarımız, katılacağı bilgisini tarafımıza bildirerek gerekli nakdi kullanım tarihinin son gününde saat 12:00 ye kadar hesaplarında bulundurmak zorundadır. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlamamaktadır. Ancak, Bedelsiz Sermaye Artırımının en önemli avantajlarından biri emisyon primi ile iştirak ve duran varlık satış karı kalemlerinden yapılan sermaye artırımlarının şirketlere sağladığı vergi avantajıdır. Diğer bir avantaj ise şirketlerin enflasyon karşısında erimiş olan sermayelerini güncelleyebilmeleridir. 

Bedelli Sermaye Artırımı esas olarak şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlar. Bedelli Sermaye Artırımı yoluyla şirketler faaliyet hacimlerinin büyümesine paralel olarak sermaye ihtiyaçlarını karşılarlar. Yeni yatırımlar sonucunda şirketlerin fon ihtiyacı içinde olması ve ihtiyaç duyulan fonlar şirketleri Bedelli Sermaye Artırımına iter.  

Dev bedelsiz! TAM %128

dev bedelsiz

Yönetim Kurulunun bugünkü toplantısında;

200.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı dahilinde Şirketimiz çıkarılmış sermayesinin 16.797.876 TL’si Geçmiş Yıllar Karlarından karşılanmak suretiyle 13.202.124 TL’den 30.000.000 TL’ye çıkarılmasına ve artırılan 16.797.876 TL sermayenin 2.388.324 TL’sinin A Grubu, 14.409.552 TL’sinin B Grubu olarak ihraç edilmesine ve sermaye artırımı nedeniyle oluşacak payların mevcut pay sahiplerine Şirketimiz sermayesine iştirakleri oranında bedelsiz olarak kayden dağıtılmasına,

Sermaye artışına ilişkin olarak; Esas Sözleşmeinin “Sermaye Payların Nevi ve Devri” başlıklı 6 nolu maddesinin tadiline,

Bedelsiz sermaye artırımına ilişkin ihraç belgesinin ve esas sözleşme değişikliğinin onaylanması için başta Sermaye Piyasası Kurulu’na olmak üzere, bedelsiz sermaye artırımına ilişkin gerekli diğer işlemler için ilgili kurumlara başvuruda bulunulmasına

oy birliği ile karar verilmiştir.

Bedelsiz sermaye artışına ilişkin olarak Esas Sözleşmenin ‘’Sermaye, Payların Nevi ve Devri” Başlıklı 6. maddesinin tadili için Sermaye Piyasası Kurulu’na 01.06.2022 tarihinde başvuru yapılmıştır.

Hisse pozitife döndü!

10:56 itibari ile #SANFM hisseleri %1,55 (0,52 TL) artarak 34,12 TL’den işlem görüyor.

dev bedelsiz

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

  • bedelsiz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP