DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4768251,83%
İstanbul
29°

AÇIK

17:05

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

bu şirketten 9 mayıs’ta temettü geliyor!

Bu şirketten 9 Mayıs’ta temettü geliyor!

ABONE OL
06/05/2022 16:44
bu şirketten 9 mayıs’ta temettü geliyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirketin yapmış olduğu açıklamada yatırımcısına nakit temettü dağıtılacağı bildirildi. Borsa İstanbul’da bu ay rekor seviyede temettü dağıtılıyor. Hangi şirketler yüzde kaç temettü dağıtıyor? Bu şirketten 9 Mayıs’ta temettü geliyor! Tüm detaylar ve daha fazlası…

Bu şirketten 9 Mayıs’ta temettü geliyor!

PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. PSDTC

31.03.2022 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında 2021 yılı karının dağıtılması yönünde yönetim kuruluna verilen yetkiye istinaden, 2021 yılına ait kar payının 09/05/2022 tarihinde dağıtılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

temettü geliyor!
temettü geliyor!

(1) Karda imtiyazlı pay grubu yoktur.

(2) A grubu tam mükellef tüzel kişilere stopaj uygulanmayacaktır. A grubu tam mükellef gerçek kişilere % 10 stopaj uygulanacak olup 1 TL nominal değerli hisse için 1,8941009TL net temettü ödenecektir.

(3) B Grubu paylarda tüzel kişilere stopaj uygulanmayacaktır.

(4) B Grubu paylarda gerçek kişilere % 10 stopaj uygulanacak olup 1 TL nominal değerli hisse için 1,8941009 TL net temettü ödenecektir.

 Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarih (kesinleşen). 09.05.2022
(3) Payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına giriş yapılacağı tarih. 11.05.2022
(4) Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih. 10.05.2022
temettü geliyor!

Nakit Kar Payı Hak Kullanımının Başlayabileceği Son Tarih (Genel Kurulca Onaylanan) : 30.12.2022

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 1 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı 

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP