DOLAR 16,7675 0.04%
EURO 17,5007 0.07%
ALTIN 976,550,07
BITCOIN 3214200,35%
İstanbul
23°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu şirketten milyonluk iş anlaşması!

Bu şirketten milyonluk iş anlaşması!

Bu şirketten milyonluk iş anlaşması! Şirket KAP'a yaptığı açıklama ile yeni iş anlaşmasını duyurdu. Yapılan açıklama ve daha fazlası haberimizde...

ABONE OL
14/10/2021 12:18
bu şirketten milyonluk iş anlaşması!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirketten milyonluk iş anlaşması! Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile yeni iş anlaşmasını duyurdu. Yapılan açıklama ve daha fazlası haberimizde…

Bu şirketten milyonluk iş anlaşması!

Girişim Elektrik

Şirketimiz ile Göktekin Enerji A.Ş. arasında Yakaağzı Rüzgar Enerjisi Santrali projesine ait 154kV Yakaağzı RES TM ve İpektepe RES TM arası Enerji Nakil Hattı tesisi kapsamı için sözleşme imzalanmıştır.


Sözleşme toplam bedeli vergiler hariç 2.600.000,-USD + 5.000.000,-TL’dir. (İkiMilyonAltıYüzBinAmerikanDoları + BeşmilyonTürkLirası)


Kamuoyu ve yatırımcıların bilgilerine sunarız

Şirket üst üste anlaşmalar duyuruyor!

Girişim Elektrik tarafından geçtiğimiz günlerde KAP’a yapılan açıklamanın detayları;

Şirketimiz ile Super Elektrik Üretim A.Ş. arasında  Hibrit Enerji Santrali Yönetmeliğine esasen Malatya ilinde bulunan  Arapkir Rüzgar Enerji Santrali içerisinde ek 10 MWp gücünde hibrit Güneş Enerjisi Santrali mühendislik, ekipman, tedarik, kurulum ve işletmeye alma için sözleşme imzalanmıştır. İmzalanan sözleşme esasına göre yer teslimi gerçekleştirilmiştir.
Sözleşme toplam bedeli vergiler hariç 5.628.800,-USD (BeşMilyonAltıYüzYirmiSekizBinSekizYüzAmerikanDoları)’dir.

Halka arz detayları

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.’nin paylarının halka arzı için 11-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdiği talep toplama işlemleri tamamlanmıştı.

Halka arzda yerli bireysel yatırımcılardan kendilerine tahsis edilen payların 38,1 katı talep geldi. Şirketin halka arz büyüklüğü 459 milyon liraya ulaşırken tüm yatırımcıların talebi halka arz edilen payların 18,1 katına ulaştı.

OYAK Yatırım, KAP’a yaptığı açıklamada, Girişim Elektrik Sanayi paylarının mevcut halka arzında fiyatın 17,00 TL olarak açıklandığını ve halka arz büyüklüğünün 459 milyon TL olarak gerçekleştiğini kaydetti. Açıklamada ayrıca, halka arz kapsamında ek satış hakkının kullanılmadığı belirtildi.

Halka arz edilen hisselerin yüzde 30’u yurtiçi bireysel, yüzde 35’i yurtiçi kurumsal, yüzde 35’i ise yurtdışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Halka arza sunulan hisselerin yüzde 16,9’u Bulgaristan’da faaliyet gösteren IP Intercapital Markets AD tarafından alındı.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP