DOLAR 17,9481 -0.02%
EURO 18,3626 0.32%
ALTIN 1.033,460,23
BITCOIN 420351-2,77%
İstanbul
32°

AZ BULUTLU

KALAN SÜRE

bu şirketten rekor temettü! tam 2,6…

Bu şirketten rekor temettü! Tam 2,6…

ABONE OL
07/06/2022 15:41
bu şirketten rekor temettü! tam 2,6…
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirketten rekor temettü! Tam 2,6 Milyon TL yarın dağıtılıyor. Borsa İstanbul’da rekor kar payları dağıtılırken bunların sonuncusu bu şirketten geliyor! Tüm detaylar ve daha fazlası…

#TMPOL Temapol Polimer yarın rekor temettü dağıtıyor!

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 1 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

TMPOL yarın rekor temettü dağıtıyor!

Rekor temettü

Şirket Yönetim kurulumuz 17.03.2022 tarihinde toplanarak gündemindeki konuyu görüşmüş olup, buna göre ;

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: II, No: 14.1 Sayılı Tebliğ hükümleri çerçevesinde düzenlenmiş finansal tablolarında yer alan konsolide bilanço net dönem karımız 24.948.307-TL, Vergi Usul Kanunu hükümleri çerçevesinde düzenlenmiş mali tablolarımızda yer alan net dönem karımız ise 18.425.706-TL’dir.

Kar Dağıtım politikamız ve esas sözleşmemizde belirtilmiş olan esaslar çerçevesinde hazırlanmış kar dağıtım talosuna göre;

Türk Ticaret Kanunun ve Sermaye Piyasası Kurulunun Kar dağıtımı ile ilgili düzenlemeleri çerçevesinde hesaplanan karın brüt 2.600.000-TL’lik kısmının nakit kar payı olarak ortaklara dağıtılmasına

TTK hükümleri uyarınca 189.125-TL’nin genel Kanuni yedek akçe olarak ayrılmasına

Kalan karın geçmiş yıl karlarına eklenmesine

Pay sahiplerine dağıtılacak nakit kar payının dağıtımının 2 eşit taksit olarak, 11 Mayıs 2022 ve 8 Haziran 2022 tarihlerinde ödenmesine ve bu konuda Yöentim Kuruluna yetkiverilmesi hususlarının içeren kar dağıtım önerisinin 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Bu hafta rekor temettü dağıtan diğer şirketler;

6 Haziran

MERIT – 0.1350₺ (%0.43)

7 Haziran

ISSEN – 0.0900₺ (%0.38)

8 Haziran

TMPOL – 0.0826₺ (%0.44)

9 Haziran

UNLU – 0.0900₺ (%1.63)

rekor temettü

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

  • Temettü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP