DOLAR 17,9579 -0.02%
EURO 18,2553 -0.06%
ALTIN 1.028,730,11
BITCOIN 429968-3,79%
İstanbul
24°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu şirketten şok temettü açıklaması geldi!

Bu şirketten şok temettü açıklaması geldi!

ABONE OL
28/06/2022 14:07
bu şirketten şok temettü açıklaması geldi!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da işlem gören bu şirketten temettü açıklaması geldi. Yatırımcıların merakla beklediği bu şirketten şok temettü açıklaması. İşte tüm detaylar…

Bu şirketten şok temettü açıklaması geldi!


PAMEL YENİLENEBİLİR ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. PAMEL şirketinin yaptığı KAP açıklamasına göre;

Şirketimiz Genel Kurulu’nun 28.06.2022 tarihli toplantısında,

Kar dağıtımı konusundaki yönetim kurulu önerisi aynen kabul edilerek, Şirketimizin sermaye piyasası mevzuatına göre hazırlanan 01.01.2021-31.12.2021 hesap dönemine ait mali tablolarında 3.037.017 TL net dönem karı, yasal kayıtlara göre hazırlanan mali tablolarında 1.633.203,61 TL net dönem karı oluşmasına karşın, şirketimizin mali tablolarında geçmiş yıllar zararlarının olması nedeniyle elde edilen net dönem karlarının geçmiş yıllar zararına mahsup edilmesine, 2021 hesap dönemine ilişkin olarak kar dağıtımı yapılmamasına karar verilmiştir.

PAMEL şirketi yaptığı KAP açıklaması ile temettü dağıtmayacağını açıkladı…

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 1 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi paraajansı 

BURAYA TIKLAYARAK MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ => MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREREK ÖZEL HABERLERE ANINDA HABERDAR VE SÜRPRİZ ÖDÜLLERE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

paraajansı Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bu şirketten şok temettü açıklaması geldi! Bu şirketten şok temettü açıklaması geldi!

  • Temettü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP