DOLAR 16,0691 0.88%
EURO 17,2701 1.22%
ALTIN 964,061,63
BITCOIN 472132-1,82%
İstanbul
22°

AZ BULUTLU

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

casa emtia %940 rekor bedelsiz talebine spk onay verir mi?

CASA Emtia %940 rekor bedelsiz talebine SPK onay verir mi?

ABONE OL
16/12/2021 10:29
casa emtia %940 rekor bedelsiz talebine spk onay verir mi?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa’da işlem gören şirketlerden bazıları sermaye artırım talebiyle SPK’ya başvuruyor. Casa Emtia %940 rekor bedelsiz sermaye artırım talebine bugün SPK onay verir mi? Rekor bedelsiz onay gelir mi?

CASA Emtia bedelsiz onay #CASA

Şirket tarafından 25 Şubat tarihinde hazırlanan izahname ile SPK’ya başvuruldu.

Söz konusu başvurunun detaylarına göre;

  • Sermaye artırımının 49.000.000 TL ‘sinin iç kaynaklardan bedelsiz sermaye artışı ile hissedarlara dağıtılmasına,
  • Kalan 46.100.000 TL ‘nin hissedarlardan bedelli sermaye artırımı ile karşılanmasına,
  • Esas sözleşme değişikliği için Sermaye Piyasası Kurulu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na başvurulmasına ve gerekli izinlerin alınmasından sonra esas sözleşme tadil metninin toplanacak ilk genel kurulun onayına sunulmasına,
  • Esas sözleşmenin “Sermaye ve Pay Senetleri ” başlıklı 6. Maddesinin ekli şekilde tadil edilmesinin kabul edilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.
casa emtia petrol kimyevi ve türevleri tic. a.ş

Şirket Hakkında

1976 yılında, Karsusan Karadeniz Su Ürünleri Sanayi A.Ş. unvanıyla Türkiye Sınai Kalkınma Bankası önderliğinde, Türkiye’nin geri kalmış bölgelerindeki yörelerinin ürünlerini emek yoğun sanayi ile değerlendirmek üzere, Dünya Bankası’ndan sağladıkları kredi kullandırılarak vergi, resim, harç istisnası, %100 gümrük muafiyeti ve yatırım indirimi gibi teşviklerden faydalanılarak, Halka Açık Anonim Şirket statüsünde kurulmuştur.

1976 yılından 2014 yılına kadar balık unu ve balık yağı üretimi ile sektörünün öncü firmalarından biri olarak faaliyetlerine devam etmiş olan şirket mevsimsel konjonktüre bağlı olması hasebi ile ciro üretemez duruma gelmiş ve Borsa Yönetim Kurulunun 2015 yılındaki kararı gereği payları Yakın İzleme Pazarı ‘na alınmıştır.

2019 yılında yapılan yönetim değişikliği paralelinde Sermaye Piyasaları Kurulu ve Ticaret Bakalığı izinleri alınarak şirketin ünvanı CASA EMTİA PETROL KİMYEVİ VE TÜREVLERİ TİC. A.Ş. olarak değiştirilmiş ve ana faaliyet konusu emtia ticareti ve istasyon işletmeciliği olarak tadil edilerek ciro üretmeye başlamıştır.

  • Yıl başında 200 TL sviyerlinde olan hisse fiyatı sonrasında kademeli bir şekilde geri çekildi. halen 130 TL seviyelerinden işlem görmeye devam eden hissede bu hafta bedelsiz sermaye artırımına SPK onay verir mi? Bugün akşam açıklanacak SPK Bülteni ile belli olacak… Gelişmeleri haberlerimizden takip edebilirsiniz.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi –

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • casa

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP