Covid-19 vakalarında korkutan artış: Bakan uyardı!

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, COVID-19’la ilgili art arda önemli açıklamalar yaparak, “Yarın muhtemelen daha yüksek bir sayıyla karşılaşacağız. Sonraki günleri uyacağımız kurallar, yaptıracağımız aşılar belirleyecek.” dedi.

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Açıklanan tabloda vaka sayılarındaki artışın devam ettiği görülürken, son 24 saatte 219 bin 528 Kovid-19 testi yapıldı, 11 bin 94 kişinin testi pozitif çıktı, 60 kişi hayatını kaybetti. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tedbir çağrısı yaparak, “Yarın bugünden daha iyi olsun istiyorsanız tedbirlere uyun. Aşınızı olun” ifadelerini kullandı

Sağlık Bakanlığı, 23 Temmuz corona virüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre  son 24 saatte 219 bin 528 Kovid-19 testi yapıldı, 11 bin 94 kişinin testi pozitif çıktı, 60 kişi hayatını kaybetti. 

BAKAN KOCA’DAN TEDBİR ÇAĞRISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tedbir çağrısı yaparak, “Yarın bugünden daha iyi olsun istiyorsanız tedbirlere uyun. Aşınızı olun. Verilen emekler milletçe hepimizin emeğidir” ifadelerini kullandı

Covid-19 Bakan Koca, Twitter sayfasından uyarılar yapmaya devam etti. Koca, vaka sayılarındaki artışla ilgili olarak aşı çağrısını yineledi.

Sağlık Bakanı, Türkiye’de aşı oranının düşük olması durumunda vaka sayısının bugünkünden fazla olacağını belirterek şunları söyledi:

“%63’ümüz en az bir doz aşımızı olduk. Aşılanma oranı daha düşük olsaydı, bugün daha yüksek vaka sayılarıyla karşılaşacaktık. ZAYIF NOKTAMIZ, salgınla mücadelenin kuralları konusunda yorulmuş olmamız ve bazılarımızın aşıyı ertelemesidir. Kurallarla, aşıyla kontrolü ele alalım.

Vaka sayılarının 1 gün, birkaç gün içinde düşmediğini deneyimlerimizle biliyoruz. Yarın muhtemelen daha yüksek bir sayıyla karşılaşacağız. Sonraki günleri uyacağımız kurallar, yaptıracağımız aşılar belirleyecek. Almak istediğimiz sonuca göre hareket edelim. Kararlı davranalım.”

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster