DOLAR 16,1136 0.2%
EURO 17,3212 -0.15%
ALTIN 964,97-0,12
BITCOIN 4857553,86%
İstanbul
20°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

dağıtma oranı %180 temettü devi temettü dağıtıyor!

Dağıtma oranı %180 Temettü devi temettü dağıtıyor!

ABONE OL
20/11/2021 14:51
dağıtma oranı %180 temettü devi temettü dağıtıyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da işlem gören hisse temettü devi olarak anılıyor bu hisse temettü dağıtacak temettü oranıyla verimi ile yatırımcıların yüzünü güldüren hisse temettü dağıtacak. Temettü verimi ne kadar? Ne zaman temettü dağıtıyor? Hangi hisse temettü dağıtıyor? Borsa İstanbul’un temettü devi olan hissenin temettü tarihi ne zaman? Tüm detayları ile… Temettü devi temettü dağıtıyor

Temettü devi temettü dağıtıyor

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (#ISDMR)

Sektör:  Demir Çelik

Faaliyet Alanı:  Rehin etme ve kiraya verme de dahil olmak üzere, Şirketin amaç ve konusu ile doğrudan doğruya yahut dolayısıyla ilgili taşınmazları, kullanımına ilişkin bütün haklarıyla birlikte saatin almak, kiralamak veya sair yollardan edinmek, ihtiyaç fazlası taşınmazları satmak.

Pazar:  Yıldız Pazar

Dahil Endeksler:  XU100, XUTUM, XUSIN, XMANA, XKURY, XYUZO, XTMTU, XTM25, X100S, XUSRD, XYLDZ, X100C

Kayıtlı Sermaye:  

Ödenmiş Sermaye:  2.900.000.000

Halka Arz Tarihi:  28.03.2016

Halka Açıklık Oranı (%):  5

Pay Başına Temettü (TL): 1,2916₺

Temettü Verim Oranı: 9,85%

Nakit Temettü Dağıtma Oranı: 180%

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

Temettü oranları, şirketlerin yılsonu bilançolarına bağlı olarak belirlendiği için yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilen veriler arasındadır. Bir şirketin yıllık net dönem kârı, o şirketin yatırımcılarına ödeyeceği kâr payının belirlenmesini sağlar. Şirketin, yıllık net dönem kârından vergiler ve diğer giderlerin çıkarılmasının ardından elde kalan kısmın %20’sinden az olmamak kaydıyla yatırımcılarına dağıtım yapmasına temettü dağıtımı denir. Temettü dağıtım kararı; yönetim kurulunun teklifi üzerine şirket genel kurulunda alınır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP