DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 3223470,35%
İstanbul
31°

AÇIK

KALAN SÜRE

dağıtma oranı %50 bu hisse bugün temettü dağıtıyor!

Dağıtma oranı %50 Bu hisse bugün temettü dağıtıyor!

ABONE OL
11/10/2021 00:28
dağıtma oranı %50 bu hisse bugün temettü dağıtıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hisse temettü dağıtma kararı Borsa İstanbul’da bir çok hisse işlem görüyor ve bir çoğu yatırımcılarına kâr payı dağıtıyor yatırımcısına temettü dağıtımı gerçekleştirecek… Temettü verimi ne kadar? Temettü oranı nedir? Bütün detaylar haberimizde… hisse temettü dağıtma kararı aldı

Hisse temettü dağıtma kararı aldı

Bizim Toptan Satış Mağazaları Anonim Şirketi

Sektör:  Perakende Ticaret

Faaliyet Alanı:  Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarlama

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUHIZ, XTCRT, XTUMY, XUSRD, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  200.000.000

Ödenmiş Sermaye:  60.000.000

Halka Arz Tarihi:  03.02.2011

Halka Açıklık Oranı (%):  46

Pay Başına Temettü (TL): 0,2726 TL

Nakit Temettü Dağıtma Oranı: 50%

Temettü Verim Oran: 2,51%

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

Temettü almak veya buna hak kazanmak için bireylerin hisse senedi sahibi olması gerekmektedir. Bu sahiplikle elde edilen ortaklık, şirketin temettü ödeme gününde bu hakkın elde edilmesini sağlar. Şirketin temettü dağıtımından bir gün önce alınsa dahi hisse senedi; bireylerin temettü hakkından yararlanmasını mümkün kılan bir yatırım aracıdır.

Temettünün dağıtılacağı tarih, genel kurul onayının ardından hissedarlara duyurulur. Temettü dağıtımının yapılacağı günün sabahına kadar o şirketin hissesine sahip olan hissedarlar temettü dağıtımına katılabilirler. Temettü bedeli nakit şekilde, temettü dağıtacak olan şirketin hissedarlarının yatırım hesaplarına otomatik olarak aktarılır. Bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettü de yatırım hesabına doğrudan aktarılmaktadır.

Temettünün dağıtılacağı tarih, genel kurul onayının ardından hissedarlara duyurulur. Temettü dağıtımının yapılacağı günün sabahına kadar o şirketin hissesine sahip olan hissedarlar temettü dağıtımına katılabilirler.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı 

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP