DOLAR 13,65711.21%
EURO 15,45971.44%
ALTIN 784,071,27
BITCOIN 674066-3,38%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

17:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Dağıtma oranı %783 Bu hisse temettü dağıtıyor!

Dağıtma oranı %783 Bu hisse temettü dağıtıyor!

9 Eylül 2021 - 13:45 13:45
Dağıtma oranı %783 Bu hisse temettü dağıtıyor!
0

BEĞENDİM

Borsa İstanbul’da bir çok hisse işlem görüyor ve bir çoğu yatırımcılarına kâr payı dağıtıyor yatırımcısına temettü dağıtımı gerçekleştirecek… Temettü verimi ne kadar? Temettü oranı nedir? Bütün detaylar haberimizde… hisse temettü dağıtma kararı

Nakit temettü

Adel Kalemcilik Ticaret Ve Sanayii A.Ş.

Sektör:  Kırtasiye

Faaliyet Alanı:  Ağaç cidarlı kurşun kalemler ve boya kalemleri, yazım ve boyama gereçleri ve malzemeleri, her türlü kırtasiye ürünler, ofis araç, gereç ve sarf malzemeleri, oyuncak ürünleri üretimi, üretilen ürünlerin satışını yapmak, ihracatını yapmak.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUSIN, XTUMY, XSIST, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  35.000.000

Ödenmiş Sermaye:  23.625.000

Halka Arz Tarihi:  06.06.1996

Halka Açıklık Oranı (%):  28

Pay Başına Temettü (TL):  0,5398 TL

Nakit Temettü Dağıtma Oranı: 783%

Temettü Verim Oran: 2,43%

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

Temettü almak veya buna hak kazanmak için bireylerin hisse senedi sahibi olması gerekmektedir. Bu sahiplikle elde edilen ortaklık, şirketin temettü ödeme gününde bu hakkın elde edilmesini sağlar. Şirketin temettü dağıtımından bir gün önce alınsa dahi hisse senedi; bireylerin temettü hakkından yararlanmasını mümkün kılan bir yatırım aracıdır.

Temettünün dağıtılacağı tarih, genel kurul onayının ardından hissedarlara duyurulur. Temettü dağıtımının yapılacağı günün sabahına kadar o şirketin hissesine sahip olan hissedarlar temettü dağıtımına katılabilirler. Temettü bedeli nakit şekilde, temettü dağıtacak olan şirketin hissedarlarının yatırım hesaplarına otomatik olarak aktarılır. Bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettü de yatırım hesabına doğrudan aktarılmaktadır.

Temettünün dağıtılacağı tarih, genel kurul onayının ardından hissedarlara duyurulur. Temettü dağıtımının yapılacağı günün sabahına kadar o şirketin hissesine sahip olan hissedarlar temettü dağıtımına katılabilirler.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
  • Turan Soner

    Temettü lerden kim kazanmış? Bu da bir aldatmaca, asıl kazanç bir hisse %100-500 arasında yıllık yükseliş yapıyorsa iyi denilebilir. Bilmem anladiniz mı? Var mı böyle hisse, yakın olanlar var, ama ne hikmetse cok yukselenler bile geri geldi.

  • Anonim

    Pay basina 1 tl bile degil rekor olsa ne olmasa ne?


HIZLI YORUM YAP