DOLAR 17,9667 0%
EURO 18,2654 -0.01%
ALTIN 1.028,600,10
BITCOIN 433588-2,75%
İstanbul
24°

AÇIK

KALAN SÜRE

dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon!
  • Para Ajansı
  • Ekonomi
  • Dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon!

Dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon!

ABONE OL
29/06/2022 14:22
dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon! Bu şirketten dev kar payı dağıtım haberi geldi. Yönetim Kurulu toplantısında görüşülen konulardan bir diğeri de sermaye artırımıydı! Gözler yeni KAP bildiriminde!

Dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon!

VERUSA HOLDİNG A.Ş. (VERUS) Yapılan toplantıda görüşülen iki önemli konudan biri olan temettü ile ilgili bildirimini yayınladı. Sıra yayınlanacak olan yeni KAP bildiriminde. Kayıtlı sermaye tavanıyla ilgili yapılacak olan açıklama hisse için kritik olabilir.

Şirketimiz Genel Kurulu’nun 29.06.2022 tarihli toplantısında, Kar dağıtımı konusundaki yönetim kurulu önerisi aynen kabul edilerek, 2.450.000-TL (brüt) nakit kar payı dağıtılmasına ve nakit kar dağıtımına 22.07.2022 tarihinde başlanmasına karar verilmiştir.

dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon!

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 1 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon!

Şirket Hakkında:

VERUSA HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ, Türkiye merkezli bir özel sermaye ve girişim sermayesi yatırım şirketidir. Yeniden sermayelendirme, köprü finansmanı, büyüme sermayesi, yeniden yapılandırma, büyüme öz sermayesi, büyüme aşaması ve İlk Halka Arz Öncesi şirketlerde uzmanlaşmıştır. Yatırım stratejisi hem yerli hem yabancı küçük ve orta büyüklükteki şirketlere (KOBİ) yatırım yapmaktır. Yatırım süreci beş aşamaya ayrılmıştır: strateji belirleme, tanımlama ve tarama, stratejik ve ticari durum tespiti, performans geliştirme ve değer yaratma ve çıkış. Şirketin portföyü şunları içermektedir: Verusatürk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Aldem Çelik, Ata Enerji, Innoted, Acıselsan ve Anel Telekom.

paraajansı 

Bu listeye ulaşmak ve analizlerden ilk haberdar olanlardan olmak için
Para Ajansı Applikasyonunu  indirin

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı 

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home  Patronlar pay satıyor borsa düşüyor!

Dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon! Dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon! Dev temettü haberi gelen hissede gözler sermaye artırımında! 2 buçuk milyon!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP