DOLAR 16,7650 0.05%
EURO 17,5039 0.08%
ALTIN 976,320,04
BITCOIN 3217710,23%
İstanbul
23°

AÇIK

KALAN SÜRE

dohol karel’in yüzde 60,7’sini rekor devrini gerçekleştirdi!

DOHOL KAREL’in yüzde 60,7’sini rekor devrini gerçekleştirdi!

ABONE OL
22/04/2022 12:02
dohol karel’in yüzde 60,7’sini rekor devrini gerçekleştirdi!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

DOHOL KAREL’in yüzde 60,7’sini rekor devrini gerçekleştirdi! DOHOL KAREL’in %60 oranında hissesini 80.000.000 adet payını ve %40 oy hakkını satın aldı! Detaylar haberimizde!

DOHOL KAREL’in yüzde 60,7’sini rekor devrini gerçekleştirdi! Doğan Şirketler Grubu Kamu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada Rekabet Kurulu İzni hakkında yapılan açıklamayı paylaştı. Açıklama şu şekilde:

Şirketimizin 30.03.2022 tarihli özel durum açıklamasında, diğer hususların yanı sıra, özetle; Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Karel”) sermayesinin % 40’ına ve oy haklarının % 60,7’sine tekabül eden toplam 80.000.000 adet payların; Şirketimizin doğrudan bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (“Öncü Girişim”) tarafından, bazı şarta bağlı kur ve bedel uyarlamaları saklı olmak kaydıyla toplam 728.822.894 TL bedelle devralınmasına ilişkin olarak ‘Pay Alım Satım ve İştirak Sözleşmesi’ ve ‘Pay Sahipleri Sözleşmesi’ (“Sözleşmeler”) imzalandığı; söz konusu pay devir işlemlerinin, Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılacak başvuru ile Rekabet Kurumu’na yapılacak bildirim de dâhil olmak ve fakat bununla sınırlı olmamak üzere Sözleşmelerde belirlenen tüm kapanış işlem ve koşullarının yerine getirildiğinin anlaşılması durumunda gerçekleştirileceği ifade edilmiştir.

Rekabet Kurulu’nun 21.04.2022 tarihli toplantısında; işlem sonucunda etkin rekabetin önemli ölçüde azaltılmasının söz konusu olmaması nedeniyle bildirim konusu işleme izin verilmesine karar verilmiştir.

DOHOL KAREL’in yüzde 60,7’sini rekor devrini gerçekleştirdi!

Karel Elektrik hakkında

  • KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, Türkiye merkezli bir telekomünikasyon ekipmanı imalatçısı ve tedarikçisidir. Şirketin ana işi, telefon takımları ile kamusal anahtarlı ve özel santral (PBX) sistemleri, elektronik devre panoları ve diğer aksesuarlar dahil her türlü telefon sisteminin tasarım, geliştirme, üretim ve pazarlamasıdır.
  • Şirket Türkiye’deki ve komşu ülkelerdeki telekom operatörleri dahil özel ve kamu şirketleri için projeler geliştirmek üzere üçüncü taraflarla işbirliği yapmaktadır. Yetkili distribütörler, toptancılar, bayiler ve satış noktalarından oluşan dünya genelinde bir ağ aracılığıyla oteller ve hastaneler, bankalar, imalat tesisleri, çok lokasyonlu ofisler, hapishaneler, havaalanları ve telekom operatörleri gibi çeşitli işletme ve organizasyonlara çözümler sunmaktadır. Üretim ve araştırma ve geliştirme faaliyetlerini Ankara’da yürütmektedir.
DOHOL KAREL’in yüzde 60,7’sini rekor devrini gerçekleştirdi!

paraajansı 

DOHOL KAREL’in yüzde 60,7’sini rekor devrini gerçekleştirdi!

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • dohol
  • karel

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP