DOLAR 17,2263 0.04%
EURO 17,5606 -0.07%
ALTIN 962,510,10
BITCOIN 3533032,09%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

dün rekor bedelsiz kararı veren hisse bugün de tavan oldu !

Dün rekor bedelsiz kararı veren hisse bugün de tavan oldu !

ABONE OL
11/10/2021 00:28
dün rekor bedelsiz kararı veren hisse bugün de tavan oldu !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Payları Borsa İstanbul’da işlem gören bu şirket yönetim kurulu %2300 rekor bedelsiz kararı veren hisse tavan serisini sürdürerek bugün de tavan oldu !

Bedelsiz kararı veren hisse tavan oldu.

%2300 rekor bedelsiz kararı veren şirket Petrokent Turizm #PKENT

Şirket tarafından yapılan açıklamanın detaylarına göre şu bilgilere yer verildi.

Şirketimiz merkezinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında;

1.036.800,00(Birmilyonotuzaltıbinsekizyüz Türk Lirası) olan çıkarılmış sermayesinin; tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle; 23.846.400,00 (Yirmiüçmilyonsekizyüzkırkaltıbindörtyüz Türk Lirası) tutarında (%2300,00 oranında) artırılarak 24.883.200,00 (Yirmidörtmilyonsekizyüzseksenüçbin ikiyüz Türk Lirası) çıkarılmasına ve iç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımının gerçekleştirilmesi amacıyla bedelsiz pay olarak sermayeye ilave edilmesine, yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’a teklifte bulunulmasına ve Kar Dağıtım Tablosunun ekteki gibi düzenlenmesine, Bu artırıma ilişkin ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kuruluna başvurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir. İç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımına ilişkin başvuru evrakları en kısa süre içerisinde Sermaye Piyasası Kurulu’na gönderilecektir.

Petrokent Turizm Hakkında

PETROKENT TURİZM ANONİM ŞİRKETİ, tatil merkezlerinin yönetiminin yanı sıra turizm projeleri için gayrimenkul edinme ve geliştirme işi ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir. Türkiye’de Side ve Abant’ta sırasıyla Club Golden Beach ve Petroclub Abant Yayla Tatil Köyü adlarında iki resort otel işletmektedir. Club Golden Beach toplam 2600 yatak kapasiteli 632 evden oluşurken Petroclub Abant Yayla Tatil Köyü toplam 334 yatak kapasiteli 61 ev ve 60 süitten oluşmaktadır.

Hisse son 15 gün içinde 1800 TL’den 3500 TL’ye yükselme başarısını gösterdi.

Bedelsiz Sermaye Artırımı Hangi Özelliklere Sahiptir?

Pek çok şirketin uygulamaya geçtiği bedelsiz sermaye artırımı ne demek sorusunun yanı sıra özelliklerinin açıklanması da oldukça büyük önem taşır. Şirketlerin finansal kaynaklarını daha kullanışlı hale getirmesinde etki sahibi bu yöntemin önemli noktaları, ilerleyen dönemde karşılaşılabilecek durumları aydınlatma konusunda herkese yardımcı olur. Şirketin öz sermayesinde her ne kadar bir değişim görülmese de, satış işlemlerinde teşvik edici hareketlenmeler ortaya çıkar. Hisse fiyatında yaşanan düşüş, aynı hissenin satılma ihtimalini artırıcı bir etkiye yol açar. Bu sayede toplu halde satışı zor olan hisselerin ayrı ayrı gelir kaynağına dönüşmesi mümkün olur. Artırım sonucunda şirketin piyasa değerinde de yükseliş yaşanmaz. Ancak piyasa içerisindeki aktifliği belirgin düzeyde artış gösterir. Şirkete doğrudan bir katkısı gözükmeyen yöntem, dolaylı yollardan alıcı ve satıcılar için gerekli düzenlemeleri en uygun biçimde gerçekleştirir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Anonim

    Yazık bir petrokent mağdurları oluşacak aynı senaryo kartondan jantsa İşbir de oldu ucanı alıp sonra ah vah ediyor acemi ky sonra bittik bittik diye ağlıyorlar bakın kartonsan 3500 ü gördü sonra 2200 ile bölündü şimdilerde 52 seviyelerinde bölündüğü zaman 110 lu seviyeleri gördü yarı yarıya zarar yazık ky yazık balinaların oyununa gelmeyin ytd


HIZLI YORUM YAP