DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4378171,82%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

düşen hisseye rekor bedelsiz! oran 135!

Düşen hisseye rekor bedelsiz! Oran 135!

ABONE OL
18/07/2022 19:36
düşen hisseye rekor bedelsiz! oran 135!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Düşen hisseye rekor bedelsiz! Oran 135! Düşüşte olan hisseye rekor bedelsiz kararı geldi! Bu bedelsiz haberi hisseyi nasıl etkileyecek?

Düşen hisseye rekor bedelsiz! Oran 135!

DERLÜKS YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (DERHL)

Şirketimiz Yönetim Kurulu bugün yapmış olduğu toplantıda,

  1. Şirketimizin 75.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 31.912.500 TL nominal değerli çıkarılmış sermayesinin tamamı Paylara İlişkin Primler hesabından karşılanmak suretiyle iç kaynaklardan toplam 43.087.500 TL nominal değerde %135 oranında bedelsiz artırılarak 75.000.000 TL’ye çıkarılmasına;
  2. Söz konusu bedelsiz sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek her biri 1 (Bir) Türk Lirası nominal değere sahip 43.087.500 adet nama yazılı payın, Şirketimizin mevcut pay sahiplerine sahip oldukları payları oranında bedelsiz olarak kayden dağıtılmasına;
  3. Düzenlenecek ihraç belgesinin onaylanması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmasına karar verilmiştir.

İlerleyen zamanda, süreç ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Düşen hisseye rekor bedelsiz! Oran 135!

Bedelsiz Sermaye Artırımı  şirketlerin toplam piyasa değerlerini etkiler mi ?

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlerin toplam piyasa değerini etkilemez.  

Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir ?

Anonim ortaklıkların , iç kaynaklarından yaptıkları sermaye artırımı karşılığı  çıkardıkları Hisse senetlerini bir bedel almaksızın ortaklarına dağıtarak gerçekleştirdikleri sermaye artırımlarıdır. Bedelsiz hisse senedi alma hakkı bir süre ile sınırlandırılamaz. 

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin kendi iç kaynaklarını kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından herhangi bir bedel istemeden hisse senedi dağıttıkları bir sermaye artırımıdır. Bu sermaye artırımı şirketler için finansman sağlamaz fakat bazı sebepler şirketleri bedelsiz sermaye artırımı yapmaya teşvik eder. Örneğin, duran varlık karlarından elde edilen sermaye artırımlarıyla şirket vergi avantajına sahip olabilir veya enflasyon nedeniyle şirket sermayesi kritik bir seviyeye gerilediyse sermayeyi ayaklandırmak adına bedelsiz sermaye artırımı uygulanabilir.

Bu uygulama, şirketlerin piyasa değerleri üzerinde bir etkide bulunmaz. Fakat bunun hisse senedi fiyatları üzerindeki etkisi genel olarak tartışmalı bir konu. Genel kanı, sermaye artırımı haberinin çıkmasıyla uygulandığı günler arasında hisse fiyatlarının olumlu etkilendiği, fakat ardından fiyatların düşük performans göstermeye meyilli olduğu yönündedir.

Şirket hakkında:

Derlüks Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Türkiye merkezli giysi imalatçısıdır. Şirket, erkek, bayan ve çocuk deri kıyafetlerinin yanı sıra aksesuarlar da sunmaktadır.

paraajansı 

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home 

Düşen hisseye rekor bedelsiz! Oran 135!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP